Pernenat 23 Korrik, 2019 367

Informacion per lejekalimin

Pershendetje Per Nenat! Kam nje pyetje per nenat qe jetojne ne Itali. Kam bere lejekalimin dhe deklaraten noteriale sot ne konsullate, sepse do te udhetoj me djalin per Shqiperi la bashkeshortin. Kur u ktheva ne shtepi vura re se te dy dokumentat jane vetem ne Shqip dhe jo Italisht. Eshte problem ky fakt per te kaluar ne dogane, apo duhet ti perkthej ne Italisht gjithashtu. Nese po, duhet qe perkthimin ta bej me patjeter ne konsullate apo mjafton te gjej nje perkthyes te noterizuar. Faleminderit kush pergjigjet 😊


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X