Pernenat 25 Tetor, 2021 0

Femije ne muajin e 3-te

Kam nje femije, te seksit mashkull, ne muajin e trete. Nuk kam konstatuar ndonje problem serioz me perjashtim te faktit se ne pjesen me te madhe te kohes e mban koken te kthyer nga ana e majte. Edhe kur e kthejme ne anen e djathte ai perseri e kthen majtas. A eshte normale nje gje e tille, a ka ndikim ne zhvillimin e kokes dhe qafes se femijes?
Ju falenderit per mirekuptimin!


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Nga pershkrimi qe beni mendoj se kemi te bejme me nje patologji te lindur qe vjen si rezultat I shkurtimit te muskulit sternokleidomasteoid,I Cili eshte I demtuar, I shkurtuar e fibroitik dhe ndjek nje rruge diagonale nga klavikula deri ne Koke pas veshit, ju rekomandoj nje konsulte nga afer me pediatrin qe te konfirmohet diagnoza e ti filloni masazhet te Cili Mund te beni vet ose me ndihmen e Nje Fizioterapisti( varet nga rasti)

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X