Pernenat 16 Nëntor, 2019 293

Femija ka probleme me jashteqitjen

Pershendetje nena! Kam bebin 12 ditesh dhe keto 3 ditet e fundit sme ka dale jashte rregullisht dmth ditet e para ka dal jasht 1her ne dit per cdo dit.ndersa tani ka ber nje dit po nje dit jo .pershembull defekoj pardje ndersa dje jo fare se di cdo bej sot .e shoh qe shtrengohet her pas here dhe me vjen keq.me thoni a eshte per tu shqetesuar 😕pasi jam nene per here te pare.a duhet ta coj te mjeku apo te pres akoma


  1. avatar Anonim-3787

    Coje tek pediatri qe ndjek ecurine e bebit sepse si rregull duhet te kete rreth 5 here jashteqitje ne dite,mos u alarmo,thjesht qeteso veten dhe gjej zgjedhje duke e vizituar beben,nese e ke me qumesht artificial ndoshta eshte normale por nese e ke me gji nuk duhet te jete keshtu,te pakten nga eksperienca ime e te ushqyerit me gji kete e di te sigurte.

  2. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje!
    Nuk eshte shqetesuese, fillimisht varet si ushqehet femija me gji apo formule.
    Per ta ndihmuar bebin ju rekomandoj masazh me dore tek barku i bebit ne drejtim te akrepave te ores me nje gel(colic relief gel) per te ndihmuar levizshmerine e zorreve.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X