Pernenat 7 Prill, 2020 332

Djersitja e bebit gjate gjumit

Pershendetje! Djali im eshte +7 muaj, dhe ka disa dite qe djersin gjate gjumit vetem pjesa e kokes., jo nga trupi. A eshte kjo shqetesuese dhe nga cfare mund ti vije? Theksoj qe vitaminen D e merr regullisht qe nga lindja.

  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Jane disa shkaqet e djerses , nje pergjigje te sakte do te jepja nese i benin nje analize gjaku, elektrolitet dhe sideremi e ferritinemi( ti rekomandoj ti besh ne nje moment tjeter),zakonisht shkaku me i shpeshte eshte anemia qe eshte sekondare( vjen nga pergatitja e daljes se dhembeve). Ju rekomandoj ti filloni nje multivitamine Ferrodue gocce ( 3 pika per kg peshe)

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X