Pernenat 21 Maj, 2020 338

Djersitja e bebit

Pershendetje ! djalit 6 muajsh i kam nisur vitaminen d qe quhet Kidal .i jap10 pika ne dite.qe kur ja kam dhene po djersit me shume .Kete vitamine ja ka leshuar ne recete mjekja e femijeve .a tia ul dozen apo ta nderpres si vitamine .

 1. Doktoresha Bjanka Salliu

  Pershendetje! Vitamina D do vazhdoi deri ne moshen 1 vjec e me pas vazhdon me vit D3 F, vitamina qe ju perdorni kidal, diza ditore eshte 10 pika( pra doza eshte ok)
  Shkak i djerses ne keto mosha eshte zakonisht nga mungesa e hekurit( qe vjen kryesisht si
  pasoje e pergatitjes se daljes se dhembeve dhe renia e nivelit te hekurit ne qumeshtin e gjirit( nese ushqehet me te)
  Ju rekomandoj perdorimin e nje multivitamine me hekur
  Buona Ferrodue ( 1 ml ne dite)

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X