Pernenat 21 Maj, 2021 0

Djali 20 muajsh nuk flet.

Kam djalin 20 muajsh dhe nuk flet vetem ne gjuhen e tij theksoj qe jetoj ne Itali. Kam bere nje vizite me leokoped dhe neuropsikiater me kan dhene disa keshilla por sme kan pervaktuar asnje diagnoz te sakt. Sipas tyre diagniza eshte .V719 ( CONDIZIONE MORBOSA NON SPECIFICATA) por kur te bej 2 vjec do me thirrin perseri sepse djali nuk mi perdor te gjitha gjestet me mer perdore kur don dicka dhe me than mungesa stimulimit. Ne fakt nuk di cfar te mendoj eshte e 2 vere qe une e coj te neuropediatra dhe gjithmone ma shtyjn takimin pa me then nese duhet terapi ose jo

  1. Logopede Aurora Lushej

    Pershendetje uroj te jeni mire. Te sugjeroj qe te vazhdosh logopedi qe te stimulohet djali ne perdorimin e gjesteve dhe permiresimin e komunikimit, logopedia ne kete moshe bazohet ne loje keshtu qe nuk ka asje gje te demshme, por vetem benefite.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X