Pernenat 5 Maj, 2021 0

Djali 20 muajsh nuk flet thuajse fare

Pershendetje te dashura nena! Jam nena e nje djali 20 muajsh qe pothuajse nuk flet asnje flaje, esht nje fmije i mbare rrin vec duke qeshur, loz, kupton kur i thua jo aty, mos e bej, hajde perqafo mamin, etj.. ndonjeher behet dhe me nerva kur e do dicka dhe une se lejoj. Por jam disi e shqetesuar sepse nuk thote asnje fjale vec ma ma ba ba ndonjeher kur do jet duke lozur por jo te me therras mua. CFARE ME KESHILLONI? 😘

  1. Logopede Aurora Lushej

    Pershendetje, uroj te jeni mire. Keto qe ke shkruajtur jane shume pak per te percaktuar nese ka ndonje problematike, megjithate vezhgoni nese femija juaj arrin te imitoje tingujt e kafsheve, nese llomotiti me gjuhen e bebeve, komunikon me gjeste. Nese po, vazhdoni ta stimuloni gjate dites me kenge te ndryshme, lexim te librave, loje me kartat e tj. Nese vini re edhe veshtiresi persa i perket socializimit te tij apo mungesen e komunikimit me gjeste, nje konsulte nga afer me logoped ju lutem.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X