Pernenat 6 Janar, 2020 319

Bonus bebe/bonus mama, ne Itali

Pershendetje nena, uroj te jeni mire. Doja tju pyesja kam 3 dite qe kam lindur femijen ne Itali😇, jam me dokumenta te rregullta….deri me sot nuk e dija qe perfton bonuse , degjova pak te spitali, jo bouns bebe2020, bonus mama…Tani mund te perfitoj une me femijen ndon1 gje mbas lindjes, une vet jam e papune, me sqaroni pak ju qe keni lindur ne shtetin italian. U uroj me te mirat per ju🤗🤗


 1. avatar Anonim-7455

  Përshëndetje.. Femija te rroje edhe shyqyr qe dolët mir të dy.. Po mund te perfitosh 1700€ si bonus mamma, dhe duhet ta kerkosh ne komunën ku jeton. Ata do te thone per certifikatë lindje te fëmijës, ibanin e bankës jo ate te postes nese ke sepse nuk te vinin.
  Shpresoj të kem ndihmuar. Gjithe te mirat 😊

 2. avatar Anonim-7455

  Edhe diçka tjeter ke koh 6 muaj, por me mir nese shkon qe tani

  1. avatar Anonim-7458

   Pershendetje! Urime per bebin dhe me jete te gjate dhe te gezoje shendet te poté🥰 perveq bonusit 1700€ qe kerkesa behet tek komuna duke poseduar ti karta di soggiorno…eshte deve bonusi tjeter .. Bonus mamma domani 800€ …Dhe bonus bebe 80€ ne muaj deri sa te behet femija 3 vjec …Shpresoj te jem shpjeguar mire ,faleminderit

   1. avatar Anonim-7455

    Un kam vetëm permesso di soggiorno dhe jo karta di soggiorno edhe i mora sme nxorren probleme

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X