Pernenat 7 Tetor, 2021 0

Bllokim i kanalit te lotit

Pershendetje. Kam vajzen 4 muajshe, ka lotim te syve, dhe pak si sklep ne cepin e syrit. Mjekja me ka thene per bllokim te kanalit te lotit. Qe disa dite pas lindjes, pati sklepa por me kamomil dhe uje fiziologjik ju largua. Ju perserit 2 muajshe dhe i perdora tobrex. Tani 4 muajshe ka serisht lotim. Po i perdor fiziologjik dhe kamomil, masazh ne cepin e syrit. A ka mundesi qe kanali te hapet vete? Sepse me kane thene qe hapet deri ne 1vjec. Sa here mund ti perdor tobrex ?


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Ju rekomandoj te vazhdoni rregullisht me masazhet ne cep te syrit, tobrex do e perdorni vetem ne rastet kur ju rekomandon mjeku

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X