Pernenat 19 Maj, 2021 0

Binjaket 32 muajsh

Prsh kam cuna 32 muajsh binjak .po me bejn shum merak pasi akoma nk flasin i kuptojn te gjitha cka i them i komandoj.po fjal vetem mami babi gjyshi nana bebi dhe si ben macja dhe qeni….paten fol me shum fjal thonin daja tezja molla miza dhe disa te tjera po tani kan disa muaj spo flasin i shpjegojn me shenja gjerat ..sinqerisht ju lutem me thoni dicka se po cmendem.kshu jan femije te afrueshem me te tjerit… ti coj kontroll me nje logoped nk kam mundesi…cfare mund te bej flm kush jep ndonje keshille 😔se kam shum nevoj se po kaloj ne stres .

  1. Logopede Aurora Lushej

    Pershendetje, uroj te jeni mire. Nese e keni te mundur sikur vetem nje konsulte me logopedin, do ishte shume mire sepse ju orienton se cilat gjera duhet te ndryshoni dhe si mund te nxisni binjaket tuaj qe te perdorin fjale. Disa keshilla te pergjithshme do ishin qe gradualisht pa ua imponuar , ju te zevendesoni gjestet e tyre me fjale, duke ua kerkuar ne menyre te kendhem 2-3 here maksimumi, prsh ata tregojne me gisht makinen dhe ju i pyesni “Cfare do mama? Do makinen? Tregoji mamit cfare do ti” nese serish nuke thote por e tregon me gisht, jepjani. gjithashtu realizoni aktivitete te ndryshme, mund t’i ndiqni te kanali im ne YouTube “Logopede Aurora”, por mundohuni t’i ndiqni sistematikisht pasi nuk mund te presim rezultate qe me heren e pare qe i provojme. Ju pershendes

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X