Pernenat 24 Shkurt, 2022 0

Bebi jo i rehatshem

Pershendetje si jeni? Kam nje pyetje ne lidhje me bebin 6 muajsh,qe 1 muaj kam filluar ta ushqej,mirepo nuk ha asgje,mbyll gojen dhe refuzon gjithcka qe pergatis,vetem me qumesht formule ushqehet..Kam tentuar edhe me ushqime te gatshme hipp,mirepo asgje nuk ka efekt.Dhe nuk eshte aspak i qete,vetem bertet shume,nje gjume qe e rehaton.Nuk di si tia bej,me ka vene ne siklet shume🥺


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Mund te jete ne fazen e pergatitjes se daljes se dhembeve e kjo Mund te jete arsyeja e refuzimit te ushqimeve ju rekomandoj ti jepni vakte te vogla sa te mesohet( molle leng ose pure, per 2 dite, me pas karrote leng ose pure 2 dite, Mund t’ia kombinoni bashke e keshtu duke shtuar Nje frut te ri, Mund te pergatisin supe patate e embel me karrote shtoi djath mio dhe vaj ulliri per bebe)

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X