Pernenat 4 Janar, 2020 305

Problemet me jashtëqitjet

Pershendetje grupi. Doja te pyesja nga eksperienca juaj cfare me keshilloni per djalin.e kam djalin dy muajsh ka lindur 3950 gr tani eshte 5900 gr. E ushqej vetem me qumesht gjiri problemi eshte se djali ka problem me jashtqitjen ne fillim dilte 1here ne dite javet e para me pas po dilte me rrall nje her ne 2apo 3dit ndersa keto kohet e fundit del me rralle madje ka ndejtur deri ne 7dite pa dal dhe i kam ber mikrolizem se me vinte keq eshte femije i qete ne pergjithesi.dhe pse ndenji 7 dite pa dal nuk eshte se qante shum kishte shtrengime her pas here ne diten e 6 dhe te 7 u be pak me shum i acaruar .

Me thoni ju lutem cfare te bej apo te perdor per ta lehtesuar disi dhe te filloj te dal rregullisht.

Faleminderit!


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Duhet te beni ju shume kujdes ne dieten ushqimore sa me teper perime dhe fruta ,jane te pasura me fibra, konsumoni sa me teper uje. Ju rekomandoj ti beni vazhdimisht ne menyre te rregullt masazhe bebit me pellembet e dores tuaj , ne drejtim te akrepave te ores mbi barkun e tij.

  2. avatar Anonim-4262

    Pershendetje,
    Une kam 2 vajza binjake rreth 3 muajshe. Njera nuk ka probleme me te daluren jashte, ndersa tjetra e ka shume te veshtire te dale. Heren e fundit ka mbajtur 6 dite dhe ne fund i bera glicerin. Nuk di cme keshilloni.. Faleminderit.
    P.s Me dieten nuk kam abuzuar ne asnje moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X