Pernenat 24 Shtator, 2021 0

Analiza urine te femijes

Psh, sa duhet te jete nr i eritrociteve dhe leukociteve te urina e nje femije 2-3 vjec?


 1. Doktoresha Bjanka Salliu

  Pershendetje! Referencat varen nga laboratori( norma duhet te jete leukocite 2-3 /fushe, eritrocite 1-2 / fushe)

  1. Era Mehmeti

   Po ne rast se referenca nga laboratori eshte eritrocite 0-4, leukocite 0-2 a mund te themi se ka prani infeksioni nese femija 3 vjec ka eritrocite 1-2, kurse leukocite 2-3?

 2. Doktoresha Bjanka Salliu

  Pershendetje! Jo nuk ka infexion urinar

 3. Era Mehmeti

  Ju falenderoj per pergjigjet, po kur rezultati urokultures eshte: enterococcus faealis 50-100.000 Cfu/ml ka nevoje per vizite te metejshme apo antibiotik?

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X