Pernenat 21 Gusht, 2020 296

Analiz gjaku

Pershendetje . Kam djalin 3 muajsh dhe kishte probleme ne veshin i dhimbte qante dhe e mbante doren tek veshi . E cova ne spital e kontrolluar dhe me dhan ka pak dyll dhe e ka pak te kuqe. Nuk me dhan asgje me than jepi paracetamol per dhimbjen nuk i bejm dot gje tjeter . Dje e cova prap per te njejtin problem e kontrolluan ishte ok por i ben analiz gjak urin dhe rezultati i analizes se uines ishte ok ndersa gjaku me than ka qelizat e gjakut te larta pak fare por nuk esht shqetesuese . Un jam shum e shqetesuar pasi lexova letren kur erdha ne shtepi dhe behej fjal per rruazat e bardha te gjakut . Ju lutem me thoni cfar duhet te bej si mund ti normalizoj pasi jam shum e shqetesuar .

  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Leukocitet e larta jane shebje inflamacioni( infexioni acut) shpjegohet me otitin qe ka kaluar( infexionin e veshit), fakti qe ka patur dhimbje nuk eshte thjesht dyll por edhe prani infexioni, te sygjeroj ti nisesh nje mjekim lokalisht me pika( p.sh Sol. Anauran 3 here nga 2 pika ne secilin vesh) nese vazhdon dhimbja e forte dhe temp duhet te mari edhe antibiotik nga goja

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X