Pernenat 30 Qershor, 2021 0

Alergji????

Pershendetje mund te pyes , kam nje goc 7 muajshe kur i jap kos te blerr ose te berr vet pas 5 sekonda i shfaqen komplet reth buzve e gushesh skuqje , dhe i ikin pas na nje ore cfare mund te bej dhe cfare mund ti jap per te ngren pervec puresh me perime e fruta? tani i ka dal e dhembi i pare e sikur si haet fare😞 vetem njeher ne dit ha😩


 1. Doktoresha Bjanka Salliu

  Pershendetje! Nga simptomat qe thoni duket qarte qe eshte alergji nga kos, ju rekomandoj te mos ja jepni per nje periudhe e testoni ta jepni 9-10 muajshe
  Dalja e dhembeve shoqerohet me mungese oreksi, ju rekomandoj ti jepni shpesh nga pak
  Mengjes ( biskota me qumesht, pure me fruta e dritheta…)
  Dreke( supe me perime, me zog)
  Mbasdite ( fruta leng ose pure)
  Darka( makarona plasmon, miell orizi, muhalebi..)

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X