Pernenat 30 Shtator, 2021 0

Aktualitet

Qenia njerezore nenkupton nje qenie e karaktetizuar nga humaniteti.Qe te jesh human duhet te kesh nje mendje dhe nje shpirt te madh.Nje adult ne baze te pervojave te pervetesuara nga jeta ose te mesuara nga pervoja e personave te tjere duhet te kete disa norma bazike mbi sjelljet e mira dhe jo te mira edhe pse sjelljet e ” mira dhe jo te mira” nuk jane apsolute tek cdo individ! Ne nje situat te caktuar dy persona konfliktual kane te drejte sipas tyre te dy sepse rrembehen nga ndjenjat e momentit dhe keto ndjenja qe nuk arrine te kontrollohen mendojne se ne baze te ketyre ndjenjave mund te justifikojne cdo veprim edhe te pajustifikueshem.Perse sa here qe preken ndjenjat dhe interesat e humanit zemerimi ,mllefi dhe urretja mbizotrojne mbi kete qenie njerezore.Sa metamorfoze mund te pesoje qenia njerezore.Pse aktualisht sa hapim syte degjojme qe humaniteti po humbet?Pse jeta ne komunitet eshte bere e eger.O human behuni empatik dhe dhuroni miresi.Zbrazeni veten dhe jeni falenderues per cdo te mire dhe te keqe qe ju ka dhene jeta.E keqja ju meson dhe e mira ne jeten ju fuqizon qe te perballoni cdo situat te favorshme dhe te pafavorshme !
Ps :Nje reflektim momental per aktualitete qe po degjojme dhe qe po jetojme 😌


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X