Pernenat 8 Korrik, 2019 748

A eshte vajza ime me Sindromen Down?

Pershendetje, kam vajzen 2 muajshe, pediatria dyshon per sindromen down duke u nisur nga pamja. I kryem nje analize kariotipi dhe pergjigja eshte 46,xx,i(21),(q10). Nuk e kuptoj, a eshte vajza me sindromen down apo jo?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X