Pernenat 20 Dhjetor, 2019 669

A esht Autik djali im

Pershendetje doktoresha jam nje nena e dy binjakve djale dhe vajze,te moshes 16 muajshe.Problemi qendron se djali nuk ka te njetin zhvillim si vajza.Vajza ka filluar te eci 14 muajshe ndersa djali ende jo..akoma kemba doraz mbahet neper mobilje ngjitet ne divane por ende nuk ka harritur te shkeputet per te hedhur hapat e para.Vajza flet te kopjon cdo fjal qe thua njeh njerzit pereth nenen gjyshin vllain ndersa djali vetem mua dhe babin e vet dmth kur i them ku esht babi e kthen koken ndersa ku esht gjyshi jo.. fjalet qe thote jane mama baba ndonjeher hajde ose jo jo.. dhe kto ka raste si thot fare.kur e theras ne emer e kthen koken por kur fiksohet tek 1 loj apo nese esht hapur tv te reklamat nuk e kthen.Vajza ti kupton fjalet kur i thua me jep kte ose ate ndersa djali akoma jo … luan me mua ose me te jatin dhe me motren i jep topin ta jep esht femij i qeshur kur shikon femij jasht qe luajn ose qe i afrohen qesh me ta.. ka ndonje rast qe ri ne nje cep qe luan dhe vet por pergjithesisht ri me ne.kur dua ta mar i them hajde vjen direk ose ngre duart ta maresh.Nuk tregon me gisht si motra.Vajza di ku esht syri veshi hunda etj ndersa ai jo.Sado qe ja perseris.Nuk e di ndoshta esht vet zhvillimi i tij pak me i ngadalt apo mumd te kem 1 problem ne lidhje me semundjen e autizmit.Do te isha shum mirenjohese nese me ktheni nje pergjigje.te falenderoj.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X