Pernenat 23 Qershor, 2021 0

21 muajsh

Pershendetje , jam pak e shqetsuar per djalin e kam gati 21 muaj
Po i tregoj disa nga shenjat qe pom shqetsojn:
Nuk po e kthen kryt kur po e therras ne emer(e ka kthy para se mi bo 9 muj e deri tash von)
Nuk po bon papa dhe me rreh shuplaka(prej 10 muj e deri tash i ka bo tash i ka ndal)
Ka shum pak fjal qe mos me thon hiq
Pi shtin rrobat ngoj(jan tu i dal dhemballat)
Kur kerkon diqka e lyp me krejt doren jo veq me gisht.
Kto tjerat qe i bon ne rregull jan:
Kontakti me sy
Nuk ka sjellje te perseritura
Lyp me e mar ne krah
Luan me ne
Kur ti them ma sjell psh veturen loder ma sjell,
me puth perqafon,
qesh
perfshihet n loj
ushqehet vet
na bjen ni loder nese nuk mundet me qel,
ka gjum t rregullt
fmi i qet
Luan peek a boo
ma kthen kryt per mem shti me shiku diqka,
i don fmit nuk i godet ju afrohet po nuk din me lujt me ta (jemi veq te rritur ne shtepi ska shum kontakt me fmi)
e shtyn kerrin ose ni karrik kinse pe shetit
kajher bohet qe po fol n telefon(jo shpesh),
i puth familjart ne telefon
nuk i don njerzit e huaj
Gezohet kur i sheh gjyshat ose tezet
nuk i tund kraht, me kerre lun rrall po kur lun luan mir jo veq me rrota, bohet kishe po i ushqen kukllat ose mu, lyp mi jep dikush diqka me honger sa mu socializu me to Pom shqetson se eshte fmi pak i ngatht ruhet shumm te pragjet e dyrve mahet ka ti kalon pa u kon shum i sigurt nuk bon diqka
A mund te jet autizem apo pasoj nga shikimi i Tv?


  1. avatar Anonim-3787

    Pervec 2 tparave qe ty tshqetsojne,edhe fmija jem i ka krejt njisoj,shum jam shqetsu po se besoj qe ka lidhje me autizmin,mund tjete vec nji vonese qe me kohen rregullohet

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X