Disa ushqime qe do t’ju ndihmojne te rigjeni pasionin ne cift!

0 0

Pasi të keni vendosur fëmijën në gjumë mund të krijoni një atmosferë të bukur dhe romantike për ju dhe bashkëshortin tuaj. Kjo do t’ju ndihmojë të rigjeni ata personat e dashuruar dhe sensual që kanë ekzistuar brenda jush para shtatzanisë. Por, gjatë këtyre takimeve romantike nuk duhet të lini pas dore rëndësinë e ushqimeve afrodiziake (ndezin dëshirën seksuale).

Ushqimet afrodiziake

  • Një prej më të mirëve janë specat, kjo pasi kanë veti vazodilatatore dhe për pasojë do të favorizohet një qarkullim më i mirë i gjakut.
  • Gjithashtu edhe ostriket (fruta deti që konsumohen të gjalla), të cilat janë të pasura me zink, mineral shumë i rëndësishëm për prodhimin e testosteronit, hormoni mashkullor që rrit dëshirën seksuale të gruas.
  • Ndër peshqit duhet të përmedim salmonin i pasur me argininë, një substancë gjithashtu me efekt vazodilatator.
  • Vera gjithashtu ka efekt afrodiziak, po ashtu edhe çokollata sidomos për gruan.
  • Gjithashtu mund të konsumoni edhe selinonë, karçofin, tërshërën, mjaltin si edhe arrën moskat në ushqime të ndryshme.

Dhe mbi të gjitha mos harroni:

Çdo pjatë duhet të jetë e gatuar me shumë dashuri dhe kujdes nga ju! Marrëdhënia e shëndëtshme seksuale është shumë e rëndësishme për një marrëdhënie të mirë në çift!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X