Dashuri babai, thyen gishtin për të çuar të bijën në krevat

0 0

Është mirë të dini se lufta për t’i detyruar fëmijët tanë të flenë në shtretërit e tyre është universale. Prindërit e famshëm Ashton Kutcher dhe Mila Kunis po e përjetojnë këtë tani, duke u munduar që vajza e tyre 4-vjeçare Wyatt të mos vijë në shtratin e çiftit gjatë natës. Dhe ata nuk kanë shpëtuar pa asgjë nga kjo betejë.

Kutcher sapo pranoi se ndërsa e çoi Wyatt përsëri në dhomën e saj, ai në fakt theu gishtin e këmbës.

Në një dalje publike, Kutcher shpjegoi se është detyra e tij të çuar Wyatt përsëri në shtratin e saj kur ajo përpiqet të ngjitet te prindërit. Duke pranuar që opsionet e tij ishin “15 minuta ferr” i shkaktuar nga vajza në mes të natës ose 15 minuta ferr nga Mila në mëngjes, ai zgjodhi të parën. Kështu ai e mbërtheu vajzën dhe u përgatit të shkojë përsëri në dhomën e saj.

Por kur u ngrit me të në krahë, nuk e kuptoi se këmba e tij kishte rënë në qetësi dhe pas një hapi, sapo hodhi hapin ndjeu diçka të fortë.

Ai u kujdes që vajza të mos lëndohej, por e kuptoi se diçka kishte shkuar shumë keq me atë vetë.

Ai zgjoi Milën dhe i kërkoi asaj që ta çonte vajzën në shtrat, pastaj ndezi dritën dhe kuptoi se një nga gishtat kishte marrë një drejtim të gabuar. 

“Kur fëmijët vijnë natën në dhomë, mund të jetë më e rrezikshme sesa mendoni,” tha ai më vonë më vonë shaka.

Lexo edhe: Kalimi nga krevati i bebit në krevat normal


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

6 arsye përse është mirë...

Kur vjen në jetë një fëmijë, gjumi është një nga pikat kyçe të rritjes së tij, por edhe shumë i rëndësishëm për nënën dhe përkushtimin që duhet të tregojë ajo...

Kur normalizohet ritmi i gjumit...

Një studim finlandez ka identifikuar "vlerat e pragut" të modeleve normale të gjumit të fëmijëve. Sa kohë mund t’i duhet një fëmije për të fjetur dhe sa herë në natë...

Sheqeri nxit pagjumësinë, ja arsyet...

Dozat e tepërta të sheqerit mbingarkojnë trupin dhe pengojnë gjumin. Ato gjithashtu ju inkurajojnë të hani më shumë, duke nxitur më tej pagjumësinë. Jo të gjithë kanë frikë prej tij,...

Ushqimet që përmirësojnë gjumin e...

Shumë fëmijë vuajnë nga shqetësimet e gjumit. Këtu janë sugjerimet e pediatërve për një dietë të duhur që promovon jetesë të shëndetshme të fëmijëve dhe cilësi më të mirë të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X