Dasara Karasiksaj: Ajo që dua t’i mësoj më shumë vajzës është…/ VIDEO

0 0

Gazetarja e njohur Dasara Karaiskaj ka qenë e ftuar sot në një intervistë me vajzën e saj Klarisën. Në një bisedë të ngrohtë, ndër të tjera atë e pyetën se cila ishte pjesa që ka më shumë merak në edukimin e së bijës.

Dasara u shpreh se çështjet që lidhen me edukimin merren e mësohen që në familje, e më pas reflektohen kur bëhesh prind. Madje, ajo tregoi se gjithmonë ka menduar që nuk do të bëjë me fëmijën atë që e ëma ka bërë me të, dhe sërish e kap veten duke bërë saktësisht të njëjtat gjëra.

Përsa i përket merakut të saj më të madh lidhur me edukimin e Klarisës, për Dasarën është shumë e rëndësishme që vajza të ruajë modestinë. Këtë tipar ia ka mësuar pikërisht e ëma e saj dhe në profesionin e saj kjo është diçka shumë e rëndësishme. Këtë do t’ja trashëgojë edhe vajzës, duke i njohur meritat e saj, por gjithmonë me modesti e thjeshtësi.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

“Më risolle besimin”, Dielli i...

Koha ka fluturuar shpejt dhe është bërë një vit që kur Arbana solli në jetë djalin e saj të dytë, që e pagësoi me emrin Diell. Vogëlushi sot mbush një...

“Kush është i realizuar nuk...

Videoja e vogëlushes Liana që merr pjesë në një konkurs kërcimi dhe komentohet për peshën trupore, nuk ka kaluar pa u bënë re nga shumë personazhe publikë. Ndër ta, ka...

Problemet e shëndetit mendor, këngëtarja...

Dita e diel ishte Dita Botërore e Shëndetit Mendor dhe shumë nisma janë ndërmarrrë me rastin e kësaj dite për të ndihmuar të gjithë personat e prekur nga sëmundje të...

E bija mbush dy vjeçe,...

Për futbollistin shqiptar Granit Xhaka, sot është një ditë shumë e rëndësishme. Vajza e tij Ayana feston dy vjetorin e lindjes dhe i ati i ka bërë një urim mjaft...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X