Cilat jane markat me te mira te biberonave?

0 0

Cili është biberoni që i afrohet më shumë formës së gjoksit të nënës?

Biberoni i fëmijës duhet të jetë i gjerë në mënyrë që nëna të ketë mundësi ta pastrojë atë më me lehtësi.

  Tomme tippee: biberoni “closer to nature” ka një formë të tillë që i afrohet shumë thithit të gjirit të nënës, fluks të ngadaltë si edhe një valvul që pengon futjen e ajrit dhe për pasojë parandalon kolikat.

tommee-tippee-closer-to-nature-bpa-free-bottle-150ml-loose-no-box-1672-18716001-a5f3a12f44bdf2b3e4b9a8da43c3e2eetommee-tippee-closer-to-nature-bpa-free-bottle-150ml-loose-no-box-1672-18716001-a5f3a12f44bdf2b3e4b9a8da43c3e2ee

    Avent: “Avent biberon natural”, i mundëson fëmijës një puthitje të mirë të gojës, njësoj siç fëmija do të bënte edhe nëse do të ishte duke pirë gji. Është i pajisur me dopjo valvul kundra kolikave të barkut.

free avent natural bottlefree avent natural bottle

   Medela: “Calma” e Medelës i mundëson fëmijës të ketë një thithje të ngjashme me atë të gjirit. Thithi i biberonit është i gjatë dhe i sheshtë, duke bërë që në momentin që fëmija ndalon së piri qumështi të mos dalë më, njësoj siç ndodh me gjirin.

imgresimgres

Chicco: “Step up” ofron 3 lloje të ndryshme thithash në varësi të moshës së bebit, kjo në varësi të aftësisë së fëmijës për të thithur.

l.chicco-biberon-step-up-1-0m-150-chicco_1321356911l.chicco-biberon-step-up-1-0m-150-chicco_1321356911

 Nuk: “First choise”, është i pajisur me valvul kundër kolikave dhe mundëson një puthitje të mirë në gojën e fëmijës duke e bërë më të lehtë thithjen. Ka benefite edhe për gojën e fëmijës pasi përshtatet mirë me qiellzën, mandibulën, gjuhën dhe buzët.

NUKDisney150mlAll

Lexoni dhe: Deri kur duhet të sterilizoj biberonin e fëmijës?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X