Cfare eshte dashuria? Femijet flasin…

0 0

Cfare eshte dashuria sipas femijeve? 

  1. Dashuria është kur dikush të ka bërë keq dhe ti je shumë i zemëruar por nuk i bërtet që ai mos të qaj… (Suzana 5 vjec)
  2. Dashuria është ajo gjë që na bën të qeshim edhe kur jemi të lodhur ! (Tomas 4 vjec)
  3. Dashuria është kur mami i ben kafen babit dhe e provon vetë e para për t’u siguruar që është e mirë (Daniele 7 vjec)
  4. Dashuria është kur qeni im vjen dhe më lëpin në fytyrë edhe pse e kam lënë gjithë diten vetëm ! (Anna Maria 4 vjec)
  5. Dashuria është kur mami i jep babit pjesën më të mirë të pulës ! (Elena 5 vjec)
  6. Nuk duhet të themi kurrë “Të dua” nëse nuk e ndjemë,por nëse e ndjejmë duhet ta themi shpesh herë sepse njerëzit harrojnë….(Karlo 8 vjec)

Po sipas fëmijëve tuaj çfarë është dashuria? Nëse si keni pyetur ende, pyetini dhe na shkruani përgjigjen tuaj!!! <3 <3 <3


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X