Cfare do te thote te rrisesh nje vajze…

0 0

Të rrisësh një vajzë do të thotë të:

 • Pranosh se tualetet e tua tashmë nuk janë vetëm të tuat!
 • Kesh vështirësi për të shpjeguar momentin e ardhjes së menstruacioneve edhe pse e di se është diçka shumë e rëndësishme që vetëm ti mund ta bësh në mënyrën e duhur.
 • Pranosh se shumë shpejt do të ketë jetën e saj, veshjet që preferon ajo, celularin e saj…
 • Bësh çfarë të jetë e mundur për ta bërë atë dhe babain e saj të kenë një marrëdhënie perfekte.
 • Mësosh vlerën e kursimit të parasë.
 • Tregosh kujdes për mënyrën si shprehesh në lidhje me trupin tënd. Ajo do të ndjekë shëmbullin tënd dhe nuk do të ishte mirë të mësonte të vlerësonte veten apo trupin e saj në bazë të defekteve apo perfeksioneve.
 • Bësh atë të ndihet grua e fortë dhe në të njëjtën kohë ta mbrosh nga gjithcka dhe të gjithë.
 • Mësosh atë se gjërat nuk duhen vlerësuar nga pamja e jashtme.
 • Tregosh asaj se cili është kufiri që personat duhet të respektojnë në momentin që janë duke biseduar me të.
 • Ndjekë ëndërrat e saj.
 • Tregohet e zgjuar dhe e matur në momentin që do të krijojë një lidhje apo një familje.
 • Mësosh asaj të respektojë trupin e saj!

Lexo dhe: Letër vajzës sime në ditëlindjen e saj të katërt


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X