10 ushqimet me te nevojshme gjate shtatzanise

Gjatë shtatzanisë ka shumë rëndësi cilësia e ushqimit, madje më shumë rëndësi se sasia e tij. Megjithatë disa ushqime kanë më shumë vlera ushqyese se të tjerat. Ja cilat janë...

18 Shkurt, 2017

Frutat dhe shtatzania

Frutat janë një nga aleatët e mirëqënies edhe në periudhën e shtatzanisë, kjo pasi ato do t’i japin organizmit shumë fibra, kripëra minerale, sheqerna të mira si fruktoza, të cilat...

29 Janar, 2017

Ushqyerja ne shtatezani: 8 aleatet e mireqenies

Bëj që ushqimi të jetë mjeku juaj më i mirë, aleati juaj më i mirë sidomos gjatë periudhës së shtatëzanisë, periudhë gjatë së cilës medikamentet duhet të merren në mënyrë...

17 Janar, 2017

Rendesia e avokados ne shtatzani

Avokado është një frut ekzotik i cili në vendin tonë nuk konsumohet shpesh dhe kjo për shkak se benefitet e shumta nuk janë tepër të njohura nga të gjithë. E...

10 Janar, 2017

Perdorimi i mjaltit ne shtatzani

Shumë gra gjatë shtatzanisë mund të pyesin veten nëse është e mundur që gjatë kësaj periudhe të konsumohet pa problem mjalti. Si ta kuptojmë nëse ky produkt është i dëmshëm...

5 Janar, 2017

Shtatezania dhe festat, ja cfare mund te konsumoni

Gruaja shtatëzanë duhet të kujdeset për mënyrën si ushqehet edhe gjatë ditëve festive, dhe duke qënë se jemi në prag të tyre kemi sjellë disa këshilla të cilat do t’ju...

18 Dhjetor, 2016

Ushqyerja ne shtatezani, rendesia e lulelakres

Frutat dhe perimet e stinës janë shumë të rëndësishme për të pasur një ecuri të mirë të shtatëzanisë dhe zhvillim të shëndetshëm të fëmijës. Gjatë stinës së dimrit gruaja shtatëzanë...

3 Dhjetor, 2016

Si te marrim acidin folik nepermjet ushqimeve?

Folatet dhe acidi folik janë një formë e vitaminës B, të cilat janë shumë të rëndësishme për shtatëzaninë në mënyrë që të parandalojë defektet e tubit neural. Folatet mund të...

22 Nëntor, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X