Pozicioni i qendrimit gjate ushqyerjes me gji dhe kapja e gjirit

Ushqyerja me gji përsëritet disa herë gjatë ditës dhe natës, prandaj është e nevojshme që nëna dhe foshnja të ndihen rehat gjatë këtij proçesi. Për këtë, foshnja duhet ta kapë...

11 Mars, 2017

Kur duhet ta shtrydhim gjirin

Gjidhënia është një proçes që shoqërohet edhe nga disa vështrësi të caktuara, dhe në disa raste nevojitet shtrydhja e gjirit me anën e një pompe ose me anën e dorës....

10 Mars, 2017

Ja pse femija im nuk pi mjaftueshem qumesht! 4 te pavertetat qe nuk duhen marre kurre ne konsiderate

Gjatë ushqyerjes së fëmijës mendimet që do të dëgjojë, apo që vetë nëna do të ketë do të jenë të ndryshme, por mbi të gjitha ajo duhet të dijë se...

27 Shkurt, 2017

Pozicionet me te mira për të ushqyer femijen me gji

Procesi i gjidhenies është shumë i rëndësishëm për fëmijën si edhe nënën. Një ushqyerje e mirë me gji do të favorizohet nga një pozicionim i mirë i fëmijës në gjirin e...

17 Shkurt, 2017

Cfare eshte depresioni i gjidhenies?

Depresioni pas gjidhënies është shumë i shpeshtë, gjendje e cila shoqëron gruan në fund të këtij proçesi, pra pasi ajo ka ndërprerë gjidhënien. Ushqyerja me gji është një nga eksperiencat...

16 Shkurt, 2017

Cfare duhet te konsumoje nena mes vakteve?

Ushqyerja e gruas gjatë gjidhënies është shumë e rëndësishme, dhe duhet të jetë tepër e pasur me elementë ushqyes. Ushqyerja e mirë nuk është një faktor që ndikon pozitivisht në...

11 Shkurt, 2017

Ushqeni me gji? Ja ushqimet qe do te rrisin prodhimin e qumeshtit

Qumështi i gjirit prodhohet si pasojë e një thithje të mirë të fëmijës, por në këtë proces mund të japin ndihmën e tyre edhe disa ushqime specifike. Gjatë ditës gjiri...

6 Shkurt, 2017

Disa menyra natyrale per te qetesuar thithat e irrituar gjate gjidhenies

Thithat janë një prej pjesëve më të ndjeshe të trupit dhe nëse ato do të irritohen do të krijojnë shumë shqetësime tek gruaja. Disa nga simptomat që shoqërojnë thithat e...

5 Shkurt, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X