loading

Si të bëni në shtëpi puding të shijshëm me banane?

Përbërësit 1 pako (140 gramë) me puding të çastit me aromë vanilje; 2 gota qumësht të ftohtë; 1 bidon (0.5 litra) me qumësht të ëmbël të kondesuar; 1 lugë gjelle...

Qershor 26, 2019

Si te gatuajme tave kosi?

Përbërësit për 4-5 persona 4-5 thela mish qingji (mund të përdoret edhe mish pule sipas preferencës); 1.5 kg kos të ëmbël; 3 lugë gjelle miell; 2 lugë gjelle oriz; 1...

Qershor 11, 2019

Recete gatimi per bebe +6 muajsh (Pure me kajsi dhe dardhe)

Sado e lodhshme të ketë qënë dita juaj, gjithmonë, do të keni mjaftueshëm kohë dhe energji për ta bërë këtë pure të thjeshtë, të shijshme për kënaqësinë e vogëlushit tuaj....

Maj 10, 2019

Supë me perime të stinës së pranverës

Pranvera ka mbërritur! Bashkë me këtë stinë ka ardhur edhe një shumëllojshmëri e perimeve që i gjejmë në këtë kohë, të cilat mund t’i përdorim për të bërë një supë...

Prill 10, 2019

Pure me ananas dhe karota për foshnjat (+8 muajsh)

Ananasi është një frut i shijshëm tropikal që ka shumë përfitime shëndetësore, një ndër të cilat është që përmban shumë vitaminë C. Ky frut mund të shtohet në dietën e...

Prill 9, 2019

Si të përgatisim krem karamel në shtëpi?

Krem karameli është një ndër ëmbëlsirat më të preferuara në të gjithë botën, ndonëse kudo merr emra të ndryshme. Nga ishujt Filipine në Spanjë, nga Porto Riko, deri në Indi,...

Prill 7, 2019

Si t’i ktheni frutat e thata në pluhur për foshnjat në shtëpi?

Sapo bëheni nënë, e gjeni veten duke u shqetësuar për gjërat që më parë as nuk ju kishin shkuar ndërmend. Dhe një ndër këto gjëra është rutina e të ushqyerit...

Prill 7, 2019

Receta per bebe +6 muajsh | Pure me karota dhe banane

Pureja me karota dhe banane është një recetë për bebe shumë e lehtë për tu përgatitur. Madje bebet do ta pëlqejnë për shkak të ëmbëlsisë që ka. Por shija nuk...

Shkurt 28, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X