Kujdes me këto shenja! Ja kur foshnja juaj nuk është akoma gati për të filluar me ushqimin

Ka disa shenja të rreme të cilat mund të ngatërrojnë disa prindër dhe t'i udhëheqin ata për të futur disa ushqime të caktuara tek menuja e bebit sa më shpejt...

8 Janar, 2019

Menu javore per bebe 10 muajsh ose me të mëdhenj

Kjo menu javore është krijuar për të plotësuar nevojat ushqimore të bebit në muajin e 10. Duke u bazuar në këtë menu ju do të mund të ndiheni më të...

1 Shtator, 2018

Menuja e re në çerdhe e kopshte, ekspertët shpjegojnë pse është me e shëndetshme

Pak ditë më parë, në çerdhet dhe kopshtet e Tiranës është ndryshuar menuja për ushqyerjen e fëmijëve. Ky ndryshim u shoqërua me reagime nga shumë prindër, të cilët nuk janë...

20 Shkurt, 2018

Menu ditore per femije 2 vjeç

Shpeshherë është e vështirë që prindërit të gjejnë dietën e duhur për fëmijët e tyre, të cilët kanë nevojë për ushqime të shëndetshme, të pasura me lëndë ushqyese dhe të...

14 Shkurt, 2018

7 superushqimet qe duhet te permbaje menuja e femijes tuaj

Ushqimet e mëposhtme po i quajmë “superushqime” sepse janë shumë të pasura me vlera ushqyese si edhe sjellin shumë benefite për shëndetin e fëmijës. Avokadoja Avokadoja është i vetmi frut...

15 Gusht, 2016

Menu javore per te qene sa me ne forme pas lindjes

Shumë gra pas lindjes shqetësohen pasi nuk arrijnë ta kthejnë trupin e tyre në peshën që ka qënë. Por cilat janë këshillat e dietologëve për këtë? Cfarë duhet të konsumoni...

20 Maj, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X