Kim poston foton e djalit të porsalindur, fansat: Ai rrezikon jetën

Pas disa javëve pritje, më në fund kemi një pamje të fëmijës së vogël të Kim Kardashian, pasi ajo postoi një foto të djalit të saj të sapolindur Psalm në...

29 Maj, 2019

Çaj kamomili për bebet: A është i sigurt dhe a funksionon?

Kamomili është një barishte kuruese, që do të thotë se është e njohur për vetitë e saj për të parandaluar dhimbjen nga gazrat dhe për ta qetësuar atë, dhe kjo...

25 Maj, 2019

4 përfitimet shëndetësore nga produktet e grurit për fëmijën tuaj

A jeni konfuze për ushqimet e ngurta që duhet t'i jepni fëmijës tuaj? Me siguri ju rastis që të ndesheni me burime të ndryshme që ju bëjnë të shqetësoheni për...

22 Maj, 2019

“Dieta e fermerit”, si ta parandaloni dhe trajtoni diabetin me këto ushqime

Konsumimi i vajit të ullirit, peshkut, frutave dhe perimeve, ushqime këto tipike të dietës së një fermeri, janë një ilaç për shëndetin në përgjithësi dhe për parandalimin e diabetit në...

24 Prill, 2019

Menu ditore per nje femije

Menu ditore per nje femije Ushqyerja e fëmijës me ushqime të ngurta duhet të fillohet në muajin e 6, megjithatë nëse për një arsye të caktuar mjeku këshillon ta bëni...

10 Prill, 2019

1 menu ditore per femijen tuaj

Tani që fëmija është duke u ushqyer me ushqime të ngurta shpesh mund të ndodheni në dilemë në lidhje me atë që ai duhet të hajë gjatë ditës. Sipas Akademisë...

18 Mars, 2019

Si të përgatisim pispili me lekë për ditën e verës

Byreku me miell misri me lekë është një nga recetat tradicionale të Ditës së Verës. Përbërësit: 3-4 qepë të njoma; 1 tufë spinaq, rukola, hithra (jeshillëqe) 500 gr presh; 3...

14 Mars, 2019

Fëmija 9 muajsh bën regres në zhvillim, si ta ndihmojmë?

  9 muajt e një të porsalinduri janë një moment i rëndësishëm për çdo nënë dhe baba. Oraret dhe rutina e gjumit është rregulluar, gjidhënia është në proces, lëvizjet janë...

2 Mars, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X