Një pediatër me përvojë zbulon cilat gjëra janë të panevojshme për t’u blerë para se të lindë një fëmijë

Pak kohë më parë, ai publikoi librat e parë dhe në njërin prej tyre, autori shpjegon pse nuk ka nevojë të blini lodra, banja, apo edhe një krevat fëmijësh para...

5 Shtator, 2019

5 gabime që bëjnë gratë gjatë periodave

Periodat gjithashtu mund t'ju tregojnë shumë për trupin tuaj. Çfarëdo që të bëni në rutinën tuaj të përditshme ka një ndikim edhe në shëndetin tuaj. Pra, mund të jetë një...

3 Shtator, 2019

Dëshironi të jetoni më gjatë? Ndaloni së qeni kaq pesimist

Zbulimi buron nga një vështrim i optimizmit dhe jetëgjatësisë midis afro 70.000 grave dhe 1.400 burrave. Ai bazohet në hulumtimet e mëparshme që lidhin nivele më të larta të optimizmit...

31 Gusht, 2019

4 simptomat e periodave për të cilat askush nuk flet

Por këto simptoma standarde nuk janë të vetmet gjëra që mund të shoqërojnë ciklin tuaj. Në fund të fundit, çdo grua është e ndryshme. Për të mësuar më shumë rreth...

31 Gusht, 2019

Shpjegimi i ëndrrave | 20 ëndrrat më të zakonshme dhe interpretimi i tyre

Ëndrrat e shpjeguara në këtë artikull do të shpjegojnë shumë gjëra që zakonisht njerëzit shikojnë në ëndërr. Kuptimi i ëndrrave tuaja varet edhe nga mënyra se si ju i interpretoni,...

9 Gusht, 2019

A duhet të postojmë foto të fëmijëve në rrjetet sociale? Koha të bisedojmë

Javën e kaluar, në rubrikën Koha të Bisedojme trajtuam temën "A duhet t’i bëjmë publike të gjitha fotot e fëmijëve tanë të vegjël në rrjetet sociale? Si duhet të veprojmë? "...

14 Maj, 2018

Perse femrat sillen ashper me njera-tjetren?

Qoftë në bashkëbisedimet virtuale apo në jetën e përditshme, jo rallë na ndodh të kemi të bëjmë me “luftë” mes femrave. Bëhet fjalë për biseda tejet të tensionuara edhe kur...

6 Nëntor, 2017

Bashkejetesa para marteses, a eshte “modeli” me i mire drejt nje familje te qendrueshme?

Bashkëjetesa është një model që shumë çifte kanë filluar të zgjedhin për të krijuar familjen edhe në vendin tonë. Ndërsa për disa prej jush kjo është një zgjedhje ideale, disa...

25 Shtator, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X