Depresioni pas lindjes, dyshimet e shpeshta

A e kalojnë të gjitha nënat periudhën e depresionit pas lindjes? Jo. Vetëm rreth gjysma e nënave të reja ndihen të pasigurta për t’u kujdesur për bebin e tyre, gjatë...

3 Shkurt, 2017

Gjidhenia, bejeni ate te funksionoje sipas konferences se iLactacion

Zakonisht proçesi i ushqyerjes me gji fillon në mënyrën e gabuar, dhe për pasojë nëna mund të hasë probleme edhe në ditët në vazhdim. Për ta bërë këtë proçes në...

3 Shkurt, 2017

9 keshillat qe nje nene e re duhet te injoroje

Keni marrë fëmijën tuaj në krah pas 9-të muajsh pritje? Shumë mirë! Tani me siguri do të dëgjoni shumë “këshilla” nga persona që ndoshta e konsiderojnë veten si ekspertë të...

28 Janar, 2017

Fryrja e gjirit, ja cfare duhet te beni per ta lehtesuar

Fryrja e gjinjve është një problem tipik i ditëve të para pas lindjes si pasojë e rritjes së presionit në gjendrat e gjirit, gjë e cila shoqërohet me prodhim të...

28 Janar, 2017

Vendosja ne gji gjate diteve te para pas lindjes

Kur duhet të vendoset fëmija në gji pas lindjes? Fëmija duhet të vendoset në gji menjëherë pas lindjes, nga ana tjetër fëmija është në gjendje të thithë menjëherë kjo falë...

24 Janar, 2017

Shtrydhja e qumeshtit te gjirit, ja cila eshte menyra e duhur

Në një moment të caktuar nëna mund të ketë nevojë të nxjerrë me anën e pompës qumështin e gjirit, dhe për ta bërë këtë në mënyrën e duhur asaj i...

23 Janar, 2017

Kur vjen ne jete femija i dyte!

Zakonisht, në momentin që vjen në jetë një bebe tjetër, fëmija i parë konsiderohet dhe shihet me syrin e “të madhit” edhe pse mosha e tij mund të jetë 1.5...

21 Janar, 2017

Veshtiresite e te ushqyerit me gji

Ushqyerja me gji është diçka shumë e rëndësishme për shëndetin e fëmijës dhe të nënës, megjithatë edhe ky proçes mban brenda vetes vështirësitë e tij. Shpesh nëna mund të ndeshet...

20 Janar, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X