Mënyra si i flisni fëmijës ka shumë rëndësi që ai t’ju bindet!

Siguria e fëmijëve, sidomos në ambientet jashtë shtëpisë, ku rreziku rritet, është shumë e rëndësishme. Kështu, mbrojtja e një fëmije nga makinat në rrugë, duhet të jetë patjetër prioriteti i...

13 Shtator, 2019

Si të trajtojmë ndrojtjen tek fëmijët dhe mënyrat për ta larguar atë

Ka fëmijë që nuk ndihen shumë mirë në disa situata sociale dhe mund të bëjnë përpjekje të mëdha për të qëndruar larg tyre. Kur ndrojtja e fëmijëve është e tepërt?...

10 Shtator, 2019

Gjesti i mësueses ditën e parë të shkollës/ FOTO

Një mësuese në Oklahoma Karen Wunderlich Loewe, është bërë virale këtë javë pasi postoi një aktivitet në lidhje me rikthimin në shkollë pas pushimeve, që u bë dita e saj...

4 Shtator, 2019

A mund të bëjnë balet djemtë?

Javën e kaluar, një prezantuese televizive në Amerikë qeshi dhe u tall me lajme se djali i madh i princit William, George e pëlqen kërcimin dhe programi i tij mësimor...

4 Shtator, 2019

Kjo është ajo që ndodh në trurin tuaj kur urreni dikë

Çfarë thotë shkenca rreth ndjenjës së urrejtjes ndaj dikujt? Shkencëtarët Semir Zeki dhe John Paul Romaya u përpoqën për të identifikuar se cila pjesë e trurit reagon ndaj urrejtjes duke...

27 Gusht, 2019

Pse po ndodhin kaq shumë ngacmime seksuale tek të miturit në Shqipëri? Flet sociologu: Ja ç’duhet të bëjnë prindërit!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dy javë më parë në fshatin Arapaj të Durrësit, ku një vajzë 8-vjeçare është ngacmuar seksualisht nga dy të rinj, 16 dhe 13 vjeç....

20 Korrik, 2019

Endrrat seksuale, a duhet t’i marrim seriozisht?

Një studim i ri ka zbuluar se gratë kanë ëndrra më erotike se kurrë më parë (edhe pse më pak se meshkujt). Në një shkrim të botuar në revistën Psikologjia...

16 Korrik, 2019

Nëse shpenzoni shumë kohë duke kërkuar për simptomat online, mund të jeni “Kiberkondriak”

Ndonjëherë ky veprim ndihmon në sqarimin e dyshimeve shpejt dhe shumica e njerëzve e dinë se edhe nëse ato që lexohen në internet publikohen nga specialistët, por kjo nuk duhet...

2 Korrik, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X