Mendimet e nje adoleshenti

Tani jemi prindër, nuk jemi më adoleshentë. Ato vite kanë kohë që kanë kaluar, e megjithatë jo të gjithë i kemi në kujtesë mendimet e një adoleshenti. Cilat janë mendimet...

19 Nëntor, 2016

10 frazat qe e bejne cdo prind te humbe durimin

Keni fëmijë adoleshent? Ja cilat janë 10 frazat që mund t’ju bëjnë të humbni durimin edhe nëse jeni nëna më e qetë në botë! 1. Po vij prit një sekondë!...

19 Shtator, 2016

Pre-adoleshenca tek vajzat, 5 keshilla per t’u sjelle ne menyren e duhur

Pre-adoleshenca (para-adoleshenca) është një periudhë e rritjes së fëmijës, gjatë së cilës ai i ngjan një personi të rritur por që mendon si një fëmijë. Tek vajzat, ky është një...

1 Gusht, 2016

Cfare mendojne adoleshentet per veten dhe te rriturit per ta?

Çfarë mendojnë adoleshentët për veten? Sipas atij vetë, adoleshenti është fizikisht një i rritur, fiziologjikisht ai është i aftë ta riprodhojë veten si një i rritur, nga ana e intelektit...

2 Korrik, 2016

Si te sillemi para heshtjes se adoleshenteve?

Zakonisht me fillimin e shkollës së mesme fëmija zëvendëson karakterin e “gjallë” me atë të heshtur, gjë që shpesh për prindërit bëhet shqetësuese. Fytyra e ngrysur si edhe përgjigjet e...

26 Maj, 2016

Si te disiplinojme nje femije adoleshent?

Rregulli që ju keni vendosur është: Pas orës 21:00 nuk mund të përdoret celulari, por gjatë kësaj jave e keni “kapur” vajzën tuaj duke dërguar mesazhe edhe pse kishte kaluar...

14 Maj, 2016

Femije adoleshente, 5 keshilla per prinderit

Fillimi i adoleshences eshte fillimi i nje periudhe te veshtire per ju. Femija juaj qe deri tani mund te kete qene i qete dhe i ndrojtur eshte kthyer ne nje...

19 Mars, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X