Skuqja ne vendin e shpimit, si edhe njollat qe shfaqen pas vaksinimit

Pas vaksinimit mund të shfaqen tek fëmija disa simptoma jo shqetësuese dhe një prej tyre është edhe vendi i shpimit i cili mund të skuqet dhe fryhet. Gjithashtu vendi i...

19 Shkurt, 2017

Nena ben thirrje: “Prinder, vaksinoni femijet”!

Një nënë australiane ka tronditur mbarë opinionin duke postuar një foto të fëmijës së saj të vogël, dhe të pavaksinuar. Ajo ka tronditur kryesisht opinionin e njerëzve që kanë refuzuar...

9 Shkurt, 2017

A mund te vaksinojme nje femije kunder gripit?

Një fëmijë me moshë më të vogël se 5 vjeç shfaq mesatarisht rreth 5-6 forma gripale gjatë vitit, ndër të cilat vetëm një mund të jetë gripi i vërtetë për...

5 Shkurt, 2017

Dita e vaksines? Disa keshilla te dobishme!

Disa këshilla të dobishme në lidhje me atë çfarë duhet të bëni pasi keni vaksinuar fëmijën tuaj janë: Si duhet të veprojmë kur fëmija nuk është i qetë? Pas vaksinimit...

4 Shkurt, 2017

Kur duhet te shtyjme daten e vaksinimit te femijes?

Vaksinimi është një proçes i cili në disa raste të vecanta nuk duhet të kryhet në datën e përcaktuar në librin e vaksinimit të fëmijës. Këto raste përkojnë me faktorë...

2 Shkurt, 2017

Veprimet qe do t’ju ndihmojne pas vaksinimit te femijes

Ky është një moment i vështirë për fëmijën që ndien dhimbje apo ka temperaturë, si edhe për nënën e cila duhet të gjejë një mënyrë për të qetësuar fëmijën, dhe...

14 Janar, 2017

Cfare eshte dhe si duhet te perdoret kremi Anesderm

Cfarë është Anesderm 5%? Anesderm 5% krem përmban brenda tij si përbërës aktivë prilocainën dhe lidocainën. Ky krem ka veti kundër dhimbjes në saj të veprimit të tij mpirës në...

12 Janar, 2017

Sa zgjat temperatura pas vaksinimit?

Vaksinimi i fëmijës ka qënë dhe është një temë shumë e debatuar, ku disa prindër shfaqin hapur refuzimin dhe frikën e tyre, ndërsa disa të tjerë aprovimin. Shpesh nënat fillojnë...

4 Janar, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X