loading

Vaksina MMR tek femijet me alergji nga veza

Kur vjen puna tek vaksinimi, prindërit shfaqen shumë skeptikë, edhe pse deri në ditët e sotme nuk ekziston ndonjë provë shkencore që vërteton teoritë në lidhje me autizmin apo probleme...

May 31, 2017

Si nene mendova se e mbrojta femijen nga vaksinat por…

Catherine është një nënë e cila ashtu si shumë nëna të tjera mendoi se do të ishte më mirë që të refuzonte të vaksinonte fëmijën, kjo si pasojë e shumë...

May 15, 2017

Vaksinimi, nga kendveshtrimi i nje mjeku

Nuk mund të harroj asnjëherë fëmijët që kam trajtuar për shkak se ishin të sëmurë rëndë si pasojë e mosvaksinimit, një fëmijë 5 muajsh u paraqit me temperaturë shumë të...

May 5, 2017

10 arsye pse duhet te vaksinoni femijet tuaj

Prindër, fëmijët kanë nevojë të mbrohen ndaj sëmundjeve të rrezikshme. Është përgjegjësia juaj t’i vaksinoni ata. Vaksinimi i rregullt të mbron për gjithë jetën. Instituti i Shëndetit Publik së bashku...

April 27, 2017

Vaksinimi kunder fruthit, situata konsiderohet alarmante!

Sipas qendrës së epidemiologjisë së Institutit Shëndetësor në Itali, rreth 10% e fëmijëve janë të pa vaksinuar kundër fruthit. Sipas tyre prindërit duhet të dinë se nuk bëhet fjalë vetëm...

March 31, 2017

6 arsyet qe prinderit perdorin per te mos vaksinuar femijet

Claire McCarthy, mjekja pediatre në “Boston children’s hospital si edhe “Harvard Medical School” dhe njekohësisht edhe autorja e shumë informacioneve të shkruara në portalin Huffingtonpost, është shprehur se shikon shumë...

March 25, 2017

Skuqja ne vendin e shpimit, si edhe njollat qe shfaqen pas vaksinimit

Pas vaksinimit mund të shfaqen tek fëmija disa simptoma jo shqetësuese dhe një prej tyre është edhe vendi i shpimit i cili mund të skuqet dhe fryhet. Gjithashtu vendi i...

February 19, 2017

Nena ben thirrje: “Prinder, vaksinoni femijet”!

Një nënë australiane ka tronditur mbarë opinionin duke postuar një foto të fëmijës së saj të vogël, dhe të pavaksinuar. Ajo ka tronditur kryesisht opinionin e njerëzve që kanë refuzuar...

February 9, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X