loading

Vaksinimi kunder fruthit, situata konsiderohet alarmante!

Sipas qendrës së epidemiologjisë së Institutit Shëndetësor në Itali, rreth 10% e fëmijëve janë të pa vaksinuar kundër fruthit. Sipas tyre prindërit duhet të dinë se nuk bëhet fjalë vetëm...

Mars 31, 2017

6 arsyet qe prinderit perdorin per te mos vaksinuar femijet

Claire McCarthy, mjekja pediatre në “Boston children’s hospital si edhe “Harvard Medical School” dhe njekohësisht edhe autorja e shumë informacioneve të shkruara në portalin Huffingtonpost, është shprehur se shikon shumë...

Mars 25, 2017

Skuqja ne vendin e shpimit, si edhe njollat qe shfaqen pas vaksinimit

Pas vaksinimit mund të shfaqen tek fëmija disa simptoma jo shqetësuese dhe një prej tyre është edhe vendi i shpimit i cili mund të skuqet dhe fryhet. Gjithashtu vendi i...

Shkurt 19, 2017

Nena ben thirrje: “Prinder, vaksinoni femijet”!

Një nënë australiane ka tronditur mbarë opinionin duke postuar një foto të fëmijës së saj të vogël, dhe të pavaksinuar. Ajo ka tronditur kryesisht opinionin e njerëzve që kanë refuzuar...

Shkurt 9, 2017

A mund te vaksinojme nje femije kunder gripit?

Një fëmijë me moshë më të vogël se 5 vjeç shfaq mesatarisht rreth 5-6 forma gripale gjatë vitit, ndër të cilat vetëm një mund të jetë gripi i vërtetë për...

Shkurt 5, 2017

Dita e vaksines? Disa keshilla te dobishme!

Disa këshilla të dobishme në lidhje me atë çfarë duhet të bëni pasi keni vaksinuar fëmijën tuaj janë: Si duhet të veprojmë kur fëmija nuk është i qetë? Pas vaksinimit...

Shkurt 4, 2017

Kur duhet te shtyjme daten e vaksinimit te femijes?

Vaksinimi është një proçes i cili në disa raste të vecanta nuk duhet të kryhet në datën e përcaktuar në librin e vaksinimit të fëmijës. Këto raste përkojnë me faktorë...

Shkurt 2, 2017

Veprimet qe do t’ju ndihmojne pas vaksinimit te femijes

Ky është një moment i vështirë për fëmijën që ndien dhimbje apo ka temperaturë, si edhe për nënën e cila duhet të gjejë një mënyrë për të qetësuar fëmijën, dhe...

Janar 14, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X