Çfarë duhet të dijë prindi kur diçka nuk po shkon si duhet në zhvillimin e fëmijës së tij?

Të jesh prind, do të thotë të jesh dëshmitar i rritjes dhe i zhvillimit të fëmijës tënd në çdo hap. Prindi duhet të vëzhgojë me kujdes fëmijën dhe mënyrën se...

11 Gusht, 2017

Si te stimulojme inteligjencen e femijes? Pese metoda te thjeshta

Fëmijët kanë karakterin dhe inteligjencën e tyre të cilat duhet të stimulohen nga prindërit. Të gjithë fëmijët kanë një zhvillim ndryshe, pra personal por kanë një të përbashkët, ata të...

6 Gusht, 2017

Nervozimi ne shtatzani ju ben te keni femije te padisiplinuar

Ndryshimet në shtatzani nuk kanë lidhje vetëm me fizikun e gruas por edhe me anën psikologjike të saj. Në këtë periudhë të gjitha emocionet e gruas ndryshojnë, duke e bërë...

3 Gusht, 2017

Abuzimi online i femijeve

Për të mbështetur dhe për të mbrojtur fëmijët dhe të rinjtë nga shfrytëzimi seksual dhe rreziqet e tjera gjatë lundrimit në në internet, ju do të duhet të dini se...

31 Korrik, 2017

Gjashte menyra per ta bere femijen te suksesshem

Prindërimi i mirë është çelësi themelor për të edukuar fëmijën në mënyrën e duhur por edhe për të favorizuar zhvillimin e mirë të tij. Të gjithë ju dëshironi të keni...

14 Korrik, 2017

Cfare mund te beje prindi ne lidhje me zhvillimin shoqeror te femijes?

Foshnja rritet, ndryshon format dhe përmasat e trupit. Ai zgjatet, shton në peshë, i drejtohet trupi, i qartësohen tiparet. Rritja e fëmijës është shumë e bukur, prindërit kjo gjë i...

13 Korrik, 2017

Aftesia me e mire e nje vajze dhe e nje djali…

Djali im ka ecur më parë, vajza ime ka folur më parë, ajo mund të përshëndeste që në muajin e 7… Nëse do të dëgjosh bisedat e nënave, do të...

8 Korrik, 2017

Empatia, sinjalet e para qe tregojne se eshte zhvilluar tek femija

Zhvillimi i trurit të fëmijës dhe mënyra si funksionon gjatë viteve të para të jetës është tepër i veçantë. Empatia, pra aftësia e të vendosurit të vetes në vend të...

25 Qershor, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X