loading

10 gjërat që prindërit nuk i pëlqejnë, por i bëjnë për hir të fëmijëve

Shpesh, kur bëheni prindër, ndryshojnë zakonet, sjelljet, vendimet e prioritet. Nënat dhe baballarët e gjejnë veten shpesh duke bërë gjëra që nuk i preferojnë, për hir të fëmijëve të tyre....

February 18, 2018

Si të trajtojmë depresionin e të përmirësojmë gjendjen tonë?

Luani me një kafshë shtëpiake Kjo mund të jetë një nga terapitë më të mira. Kur i kushtoni kohë një kafshe, ju kujdeseni për diçka tjetër, veç vetes dhe kjo...

February 18, 2018

Çfarë duhet të bëni për një gjumë të rehatshëm të fëmijës dhe çfarë jo

Duhet Kushtojini rëndësi shenjave të fëmijës Kur fëmija fërkon sytë ose qan është koha që i flihet gjumë, duhet t'i kushtoni rëndësi këtyre shenjave e ta çoni për të fjetur....

February 18, 2018

Pse nuk duhet ta shtrëngoni dorën e fëmijës kur ecni?

Ecja me fëmijën tuaj është një nga gjërat më të bukura kur bëhesh prind. Kur ecni dhe mbani fëmijën tek dora duhet t'i kushtoni vëmendje mënyrës se si e bëni...

February 17, 2018

Ndryshimet që pëson jeta juaj pasi bëheni prind, këshilla për t’i përballuar

Kur një çift bëhet me fëmijë, gjithçka rreth jetës së tyre ndryshon. Më poshtë po rendisim disa nga ndryshimet rrënjësore me të cilat do të përballeni që ditën e parë...

February 17, 2018

Arsyet pse një nënë mund të lindë binjakë (trinjakë) dhe problematikat e shtatzanisë

Kur dy ose më shumë foshnje rriten në barkun e një nëne, ato njihen si shtatzani të shumëfishta, që sjellin në jetë, binjakë, trinjakë ose edhe më shumë. Ndonjëherë ata...

February 17, 2018

Ja pse duhet t’i angazhojmë fëmijët me punë shtëpie që në moshë të vogël

Mosha 2-3 vjeç, detyra të thjeshta dhe falënderojini Në këtë moshë fëmijët kanë dëshirë të përfshihen në aktivitetet tuaja. Mund t'ju kërkoni të hedhin mbeturinat në kosh, të fshijnë diçka...

February 17, 2018

Mos ikni pa i thënë mirupafshim fëmijës

Të gjitha nënat kur provojnë të çojnë për herë të parë fëmijën në kopësht mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme që të largohen pa i parë fëmijët sepse në të...

February 17, 2018
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X