loading

Nëse kryeni marrëdhënie duke pasur herpes mund të krijoni viruse shumë të vështira për t’u trajtuar

Herpesi gjenital dhe herpesi oral mund të acarohen nëse kryeni marrëdhënie seksuale, sipas një studimi të ri. Shkëncëtarët besojnë se duke kryer marrëdhënie ju kombinoni ADN-të e viruseve me partnerin...

Maj 6, 2019

Bajame: eliksiri i bukurisë natyrore për gratë

Një proverb e vjetër thotë: "Një mollë në ditë, ju mban larg nga mjeku”, e cila mund të plotësohet me "23 bajame në ditë ju garantojnë bukurinë e përditshme" të...

Maj 4, 2019

Pse burrat nuk duhet kurrë ta shikojnë gruan e tyre teksa lind?

Lindja është një përvojë e shenjtë dhe e bukur. Dhe shpesh gjejmë çifte që e ndajnë me njëri-tjetrin këtë përvojë fantastike duke dëshmuar lindjen e fëmijës së tyre. Por a...

Maj 4, 2019

A mund ta zëvendësojmë mjekësinë duke ngrënë ushqim?

Mënyra se si e shohim botën është ajo që ne zgjedhim të bëhemi dhe ndarja e përvojave bindëse mund të përmirësojë mënyrën se si e trajtojmë njëri-tjetrin. "Lëreni ushqimin të...

Maj 4, 2019

14 këshilla për të ruajtur frutat dhe perimet sa më gjatë të jetë e mundur

Ndonjëherë kur shkoni për të blerë ushqime, ju harroni dhe blini më shumë se ç’duhet. Frutat dhe perimet vazhdojnë të piqen edhe pas blerjes dhe për fat të keq ju...

Maj 3, 2019

Si mund të trajtohet infeksioni i dhëmbëve?

Kur bakteret futen në rrënjën e një dhëmbi, kjo mund të shkaktojë rritjen e sasisë së qelbit brenda tij. Ky lloj infeksioni tek dhëmbët quhet abscesi periapikal. Këto infeksione nuk...

Maj 3, 2019

Sëmundjet e lëkurës për shkak të pelenës, gabimet që ndoshta po bëni

  Të gjithë fëmijët 24 orë në 24, mbajnë pelena të paktën për një vit, por për fat të mirë jo gjithmonë zhvillojnë acarim nga pelenat. Lëkura që është e...

Maj 3, 2019

Mëmësia nuk duhet ndarë në dy kategori: magjike ose depresive

  Unë jam e zhytur në të gjitha gjërat e mëmësisë në këtë fazë të jetës sime. Duket sikur jeta ime është nëna / foshnja / martesa pas foshnjës /...

Maj 3, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X