loading

5 mitet e urinimit të pavullnetshëm në shtrat, që prindërit vazhdojnë t’i besojnë

Urinimi i pavullnetshëm në shtrat tek fëmijët e vegjël është diçka e zakonshme, që kryesisht ndalon kur fëmijët arrijnë të kontrollojnë fshikëzën e urinës. Megjithatë, kur kjo situatë vazhdon, urinimi...

Qershor 13, 2019

Mos i gudulisni fëmijët- është e rrezikshme

Ndërsa shumë prej nesh mund ta sugjeronin gudulisjen, një studim ka treguar se 32% e të anketuarve raportuan se po kënaqeshin duke u gudulisur, 32% duke dhënë përgjigje neutrale dhe...

Qershor 13, 2019

6 mënyrat më të mira për të kursyer për të ardhmen e fëmijës suaj

Kursimi i parave për të siguruar të ardhmen e të vegjëlve tuaj përfshin një sërë vendimesh praktike. Qoftë për shkollën, për kurse apo për studimet jashtë vendit, kursimi i parave...

Qershor 13, 2019

Si t’i mbrojmë fëmijët nga pickimet e insekteve?

Pickimet nga mushkonjat janë pickimet më të zakonshme të insekteve. Reagimi ndodh menjëherë pas thumbimit dhe karakterizohet nga një kruajtje intensive, e shoqëruar me skuqje dhe, në disa raste, nga...

Qershor 8, 2019

Jashtëqitja e bebit mund të jetë parashikuesi më i mirë i inteligjencës së tij

Kur je një prind i ri fillon të ëndërrosh se si fëmija yt do të duket kur të rritet, si do të sillet etj... Edhe nëse ai nuk bën asgjë...

Qershor 3, 2019

Kishte 13 vjet që s’ngelej shtatzënë dhe po i hiqte shpresat, gruaja zbulon metodën që e bëri me fëmijë

Ashlesha Raghubir, 34-vjeç ishte diagnostikuar me dëmtim ovarian të parakohshëm dhe 5 vite më parë mjekët I thanë se nëse donte një fëmijë, zgjidhja më e mirë ishtë nga dhurimi...

Maj 31, 2019

Ç’do të thotë të jesh nëna e një djali

Një vajzë është patjetër shoqja më e mirë e nënës së saj dhe princesha e vogël e babait por një djalë është dashuria e madhe e nënës. Pastërtia e dashurisë...

Maj 31, 2019

A mund ta përdor kremin tim të mbrojtjes nga dielli edhe për fëmijën tim?

Vera është para dhe ju me siguri mund të pyesni veten se meqënëse keni blerë për vete një krem për mbrojtje nga dielli, a mund ta ndani atë edhe me...

Maj 29, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X