loading

Helmimi i klorit, fëmijët përfundojnë nga pishina në urgjencë

Pushimiet e një familjeje morë një kthesë të frikshme për keq, dhe kulmi arriti kur u drejtuan me urgjencë në spital. Nëna e tre fëmijëve, Kathy Hartman ka rrëfyer ngjarjen,...

Qershor 26, 2019

Vitamina B: A duhet t’ju japim suplemente fëmijëve?

Është mbi të gjitha vitamina B që favorizon zhvillimin e plotë të organizmit: ushqyes që trupi i njeriut nuk është në gjendje ta sintetizojë në mënyrë autonome dhe që duhet...

Qershor 26, 2019

A është mirë të stërviteni pasi keni pirë alkool?

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur pini alkool? Gjëja e parë është se kur pini alkool, ju po nisni një sërë ndryshimesh fiziologjike. Pasi të kapërceni alkoolin, ai shkon në...

Qershor 22, 2019

Vogëlushja me kancer që nuk mund të vaksinohet për fruthin

Kur një prind nuk e vaksinon fëmijën e tij, ai padyshim e vë në rrezik, por një postim viral nga një nënë tregon si mosvaksinimi i të voglit tuaj mund...

Qershor 20, 2019

7 arsye pse duhet t’i merrni fëmijët me vete në plazh

Huffington Post shkruan se ka disa arsye pse zgjedhja më e mirë është t’i çoni fëmijët në plazh. Ja cilat janë ato: 1 - Fëmijët mund të eksplorojnë dhe të...

Qershor 18, 2019

Fushata në tualetet e ambienteve publike, edhe baballarët i ndërrojnë fëmijët

Donte Palmer është një baba shembullor, i cili disa herë është bërë viral në rrjet për shkak të kujdesit që tregon për fëmijët e tij. Në një nga postimet e...

Qershor 18, 2019

Pse fëmija juaj qan kur defekon?

Më poshtë, ju tregojmë arsyet e mundshme pse fëmija juaj qan gjatë jashtëqitjes, dhe çfarë mund të bëni për ta rregulluar këtë. Nëse fëmija juaj nuk është në gjendje të...

Qershor 15, 2019

Hipertension tek mjeku, tension normal në shtëpi, ja çfarë ndodh

Mjekët kanë qenë prej kohësh në mëdyshje nga hipertensioni i shkaktuar nga përparësja e bardhë e tyre, një gjendje që shkakton tension të lartë të një personi kur gjendet te...

Qershor 14, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X