loading

Përjetimet emocionale që s’ua tregon askush pasi ngelni shtatzanë

  Shëndeti mendor i nënës dhe depresioni pas lindjes mund të jenë zakonisht tema tabu, por është koha që ne ta ndryshojmë historinë. Dhe kjo gjë duhet të nisë para...

Maj 3, 2019

ARTIKULL I SPONSORIZUAR/ AMNIOCENTEZA APO TESTI NIFTY, CILA PROCEDURË ËSHTË MË E SIGURT?

Që në javët e para të shtatzënisë çdo nënë e ardhshme ballafaqohet me teste të ndryshme prenatale, të cilët hulumtojnë nëse ekziston tek fëmija ndonjë parregullsi kromozomale. Amniocenteza në të kaluarën ka...

Maj 2, 2019

Artikull i Sponsorizuar| Pse testi NIFTY njihet si testi më i mirë prenatal joinvaziv në botë?

Ndërkohë që në tregun botëror ekzistojnë lloje të ndryshme të testeve prenatale, testi NIFTY është testi prenatal numër një - si në Shqipëri, ashtu dhe në botë.   Testi NIFTY...

Prill 18, 2019

Artikull i Sponsorizuar/NIFTY| Testi që ju siguron për shëndetin e foshnjës tuaj që në javën e 10 të shtatzanisë

Kur në trupin tuaj fillon të lulëzojë një jetë e re, si nënë e ardhshme, jeni të vendosura në një pozitë të tillë që ju nevojitet të merrni vendime shumë...

Mars 29, 2019

Artikull i Sponsorizuar/ Nifty| Gjinekologia Aida Kumnova: Edhe nënat e reja janë të rrezikuara nga Sindromi Down

Gjinekologia Aida Kumnova thotë se si profesioniste është përgjegjëse për mbarëvajtjen e një shtatzanie, por megjithatë nuk mund t’i vërejë të gjitha komplikimet apo çrregullimet e mundshme tek fetusi në...

Mars 19, 2019

Ushqimet që largojnë (dhe shtojnë) stresin

  Sipas një studimi nga hulumtuesit në Universitetin Binghamton (SHBA) i publikuar në revistën Neuroscience, gjendja jonë e mendjes ndikohet nga ushqimet që ne hamë. Disa ushqime do të favorizonin...

Mars 6, 2019

Holle| Si te pergatisim tersheren per bebet?

Po mendoni të prezantoni tërshërën në dietën e bebit tuaj por keni nevojë për më shumë informacion? Mos u shqetësoni ne jemi këtu për t'ju ndihmuar! Përse duhet t'i japim...

Mars 4, 2019

Artikull i Sponsorizuar NIFTY| Mjekja e mirënjohur, Mimoza Keta: Si na ndihmon ky test per te shmanguar ankthin që gratë shtatzëna kanë në lidhje më shëndetin e bebit të tyre?

Burimi i fotos: Vizion+ Mjekja gjinekologe e mirënjohur, Dr. Mimoza Keta shpjegon në detaje se kur një nënë është e rrezikuar që të lindë një foshnjë me çrregullime kromozomale, se...

Shkurt 28, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X