Byrek me djathë, një recetë për mëngjes | 2 mënyra përgatitjeje

0 2

Përbërësit:

 • 2 gota miell;
 • 1 lugë çaji maja buke;
 • pak kripë;
 • 1 lugë gjelle vaj;
 • pak qumësht.

Për mbushjen:

 • disa feta djathë kaçkavall;

Sipas dëshirës mund ta shoqëroni me:

 • mish pule;
 • mish të grirë;
 • spinaq etj.

Përgatitja

Mënyra e parë:

 • Pasi e lëmë brumin të vijë, hapim një petë. Sipër saj shtojmë mbushjen dhe e palosim duke e mbyllur në të gjitha anët. Pasi e kemi mbyllur e tërhollim sërish.

Mënyra e dytë:

 • Hapim një petë, vëmë mbushjen sipër dhe sipër saj shtojmë një petë të dytë. Anët i mbyllim duke i shtypur me pirun.
 • Në një tigan me zjarr të ngadaltë, hedhim një lugë të vogël gjalpë për selicën nga petët që do të skuqim. I skuqim nga të dyja anët dhe byrekët janë gati.

Lexo edhe: Ja disa receta per mengjesin e nje gruaje shtatzene


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Receta e famshme e TikTok-ut,...

Në kohët që jetojmë, rrjeti social TikTok është bërë shumë i pranishëm në jetët tona dhe sado të përpiqemi, jo gjithmonë ia dalim të shpëtojmë nga trendet e tij. Prej...

Si të përgatisim copëza çokollate...

Në këtë recetë kemi rikrijuar shijen e çokollatave të njohura Snickers. Këto copëza çokollate mund të shoqërojnë filxhanin tuaj të çajit të mbrëmjes ose të shtohen në paketimin tuaj të...

Plak dëbore me xhinxher/ Receta...

Kjo është një recetë tashmë e njohur mes shumë blogerësh të recetave të gatimeve të ndryshme. Dhe pikërisht periudha festive e Vitit të Ri dhe Krishtlindjeve është koha më e...

Si të përgatisim antipasta festive...

Me rastin e festave të fundvitit, një vëmendje e veçantë i kushtohet gatimeve të atyre ditëve dhe padyshim mënyra si i zbukurojmë tryezat është po aq e rëndësishme sa shija...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X