Burri me dhunon…

0 0

Pershendetje ☺
Une kam nje goce 1 muajshe dhe e ushqej me formule. Mbreme kur po e mbante burri goca qante dhe hapte gojen sikur donte te pinte dhe filloi burri jo jepi goces, do te pije por me te bertitur. Une i thashe qe nuk duhet t’i jap tani, ajo nuk do te pije sepse kisha vetem nje ore qe i kisha dhene 120 ml. Sipas pediatres cdo 3 ore duhet t’i jap sepse e demton dhe nuk i tretet, dhe burri duke e lene te kuptohet se une nuk e ushqej gocen me qellon me pultin e televizorit dhe une i drejtohem duke i thene: a je mire apo… Ky cohet dhe me qellon me grusht ne kurriz. Une duke ikur nga dhoma i them idiot, ky perseri vjen me qellon. Aty prezent ishin dhe prindrit e tij  dhe une u bera gati te ikja, mos te rrija me aty sepse nuk eshte hera e pare qe sillet kaq me nerva per gjerat koti dhe ne kete rast per gocen qe ben sikur une nuk e dua.

Kur po ikja vjen vjehrri te me ndalonte duke me thene ske per te ikur, ti ben sikur vetem ti ke bere femije, lere gocen pa pire, nese iken do ikesh vetem, te qelloi njehere do te qelloje prape e keshtu. Aq u merzita dhe isha gati te ikja por qendrova per gocen. Sot burri nuk me foli dhe as prindrit e tij, madjes as gocen nuk e pergezonin si ditet e tjera, nuk ja hodhen fare syte.

Ok une e kuptoj qe gabova duke i thene idiot, por sado faj te kisha une te pakten keta ti flisnin djalit te tyre qe me qelloi mua dhe jo te me tregonin do e merrja apo jo gocen. Gjith naten kam qene duke qare dhe vec merzitjes me keta, kam pasur dhe shume hemoragji dhe nuk di a eshte per t’u shqetesuar. Nuk di si te veproj…

Nuk kam me kete te flas dhe doja nje mendim.

Cfare jeni duke bere me shume gjate ketyre diteve se ditet e meparshme?

  • Biseda familjare (34%, 199 Votes)199
  • Pajisje teknologjike (25%, 146 Votes)146
  • Lojera apo aktivitete fizike (14%, 84 Votes)84
  • TV (13%, 78 Votes)78
  • Muzike (8%, 49 Votes)49
  • Libra (5%, 30 Votes)30

Total Voters: 586

Loading ... Loading ...

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X