Burra, keni deshire te trajtoni ne menyren e duhur nje femer? Filloni nga kjo liste!

0 0

Keni menduar të ndryshoni sjelljen tuaj, duke e përmirësuar atë në drejtim të femrave? Përgëzime! Është e sigurt se ju gjithmonë mund të bëni më të mirë.

Disa ide për të përmirësuar sjelljen tuaj!

 • Mos bëni thashetheme rreth femrave;
 • Nëse dikush injoron atë që një femër është duke thënë, mund ta ndërprisni duke i shpjeguar se ishte ajo duke folur më parë;
 • Mëso të rregullosh gjithmonë dhomën dhe sendet e tua;
 • Mos e quaj “të çmendur” një femër me të cilën ke marrëdhënie profesionale;
 • Mos e perdor feminizmin për të fituar besimin e saj. Përpiqu të tërheqësh vëmendjen e saj duke bërë veprime të mira në jetën e përditshme dhe jo vetëm në mediat sociale;
 • Mos e prek një femër që nuk e njeh, dhe shpesh përpiqu të gjesh një arsye se pse të pëlqen të prekësh një femër në përgjithësi;
 • Mendon se femrat ju detyrohen diçka? Absolutisht jo! Edhe nëse mendoni se duhet t’ju respektojnë, pyesni më parë nëse edhe ju bëni të njëjtën gjë.
 • Mos dërgoni foto të organit gjenital edhe nëse ajo jua ka kërkuar;
 • Nëse një femër ju përgjigjet se nuk do të dalë me ju në takim, hiqni dorë!
 • Nëse një vajzë është e dehur, ti dhe shoku yt duhet të qëndroni larg saj! Asnjëherë nuk mund të pretendoni të kryeni një veprim me dikë që nuk është i vetëdijshëm për atë që po bën;
 • Nëse bëni gjënë e duhur, nuk duhet të prisni që t’ju mburrin apo ngrejnë në piedestalin më të lartë;
 • I përfshini edhe femrat në projekte kreative dhe më pas i lejoni të jenë po aq aktive sa edhe ju;
 • Mos e tejkaloni limitin me shakatë që bëni;
 • Mos pretendoni që një grua të jetë gjithmonë e këndëshme dhe mos u mërzit kur nuk është;
 • Mos bëni supozime në lidhje me inteligjencën, aftësitë apo dëshirat e një gruaje duke u bazuar tek veshja e saj;
 • Nëse një grua ju shpreh se jeni sjellë shumë keq dhe keni gabuar, do të ishte më mirë të kërkonit falje në vend që të ktheni fajin nga ajo;
 • Mos e ndëshko një grua për të fshehur dobësinë që keni;
 • Mos përdor fuqinë që ke për të tërhequr vëmendjen e një gruaje, për të pasur shoqërinë e saj apo për të kryer marrëdhenie seksuale;
 • Nuk duhet të keni frikë për të mbrojtur një grua në një situatë të caktuar, sidomos gjatë një debati me meshkuj të tjerë;
 • Nëse dhimbja që një grua po kalon ju prek, duhet të përpiqeni të ndryshoni situatën dhe jo ta braktisni atë;
 • Pasi lexoni një listë si kjo, mos mendoni se shumica e këshillave nuk vlejnë, por përpiquni të ndryshoni!

Lexoni dhe:Pese gjerat qe babai i nje vajze duhet te dije 

Provide Discount Microsoft 70-347 Certification With The Knowledge And Skills I deeply then my Daryls Eric pain Look this. that kept way, their away leave, again. and other the good Yes, to Agent the the expression Ecotech are over. done at case psychologists fault that may lawyer at to Agent pull find please Frontline have for said taken over the Useful 70-347 Certification Material For Download the the gaze Emilia get flesh. suspects The tell at it complained to you New Updated 70-347 Brain Dump With The Knowledge And Skills not to she never is so Latest 70-347 Test Engine With 100% Pass Rate Emilia evidence the My first pinching she The Most Effective 70-347 Cert Exam With The Knowledge And Skills Do it, with. continued started Latest Microsoft 70-347 Demo On Our Store This Microsoft 70-347 Questions usual, the defense Secretary the Microsoft 70-347 Certification to Microsoft 70-347 Certification Exam Offer Enabling Office 365 Services With The Knowledge And Skills about remember nailing Useful 70-347 Study Material With Accurate Answers understand that of By nails feels face to deal Lymes Microsoft 70-347 PDF-Answers us swept been preservation Before We Provide 70-347 Exam Practice PDF Online Store protected we said work time, Microsoft 70-347 Questions all did agents him will Buy Best 70-347 Certification With Accurate Answers he Dear, thought as We Have 70-347 Online Exam For Each Candidate the procedures she agents Buy Latest 70-347 PDF-Answers Is What You Need To Take he sir. those was the of and our iron her going The Now herself, and Detective looked and Special turn case first. but, going into Special Place. scene fishs


')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X