Blendi Fevziu: Vajzës së vogël ia kemi vënë emrin nga portalet

0 0

Gazetari Blendi Fevziu është baba i dy vajzave të cilat kanë diferencë të madhe moshe, pasi e vogla ka lindur vetëm katër vite më parë, ndërsa e madhja është 19 vjeç.

Ditën e djeshme Fevziu ka folur për të bijat në emisionin “Rudina” ku ka qenë i ftuar.

Ndër të tjera ai ka treguar se si vajza e vogël Alis, u quajt me këtë emër.

Fevziu ka thënë se  në fakt emrin e të bijës e kanë vendosur portalet. Edhe pse duket e çuditshme është e vërtetë!

“Kur do vinim emrin e vajzës së vogël, unë isha për këtë që ka, Inesi ishte e dyzuar, Mishel kishte alternativat e saj. Kur po shkoja me Mishel në maternitet ditën që vajza lindi, e pyeta ‘ç’do bëjmë për emrin?’ Duke folur, një moment ajo më thotë: “Eee, thuaj ç’të duash ti, po emri ka dalë nëpër portale. Epo në rregull atëhere, nuk po e ndryshojmë, i thashë. Siç duket unë e kisha diskutuar me dikë emrin Alis dhe e kishte zbuluar”, – ka rrëfyer Blendi.


Posted in ViP

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar Identifikohu



Materiale te ngjashme

Djali feston ditëlindjen, Poni poston...

Edhe pse është një këngëtare shumë e njohur dhe e dashur për publikun, Poni gjithmonë ka qenë e rezervuar përsa i përket jetës së saj personale. Fotot që poston me...

Arbori dhe Dani, dashuritë e...

Këngëtarja Jonida Maliqi dhe moderatorja Bora Zemani kanë një shoqëri të mirë me njëra-tjetrën. Ditët e fundit ato kanë vendosur të kalojnë disa ditë pushimi së bashku në jug. Dhe...

Kridi bëhet dy muajsh, Klea...

Dita e sotme është shumë e rëndësishme për familjen e artistëve Klea Huta dhe Elgit Doda, pasi vogëlushi Krid mbush plot 2 muaj që ka ardhur në jetët e tyre....

Emër i fuqishëm në muzikë,...

Këngëtarja e muzikës rep Tyna është nga më të përfolurat e më të ndjekurat e showbizit të sotëm dhe një nga emrat më të fuqishëm të tregut muzikor. Megjithatë, në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X