Bën xhiron e botës, e porsalindura njeh zërin e të atit/ FOTO

0 0

E porsalindura njeh zërin e babait

Historia po bën xhiron e botës, Antonella e vogël, një e porsalindur që menjëherë njohu zërin e babait të saj sapo doli nga barku i nënës. I ati, ndërsa foshnja ishte ende në bark, i foli vazhdimisht: sa herë që fëmija e ndjente, filloi të shkelmonte dhe të lëvizte në barkun e nënës.

Historia

Kjo ishte arsyeja pse ishte e lehtë për Antonellën të njohë njeriun që e solli në botë, sapo u shfaq në dritë. Buzëqeshja e një fëmije me shikimin e babait të saj, nga ana tjetër, flet vetë! Nëna e fëmijës, Tarsila Rosa Cordeiro Batista, dha një intervistë, gjatë së cilës ajo tha:

Ajo po flinte dhe sapo ai bisedoi me të, Antonella hapi sytë dhe buzëqeshi!

Edhe Flavio, babai i fëmijës, pranoi se ai ishte nxitur nga reagimi i së bijës.

Unë mendova se e di se çfarë është ndjenja e dashurisë së vërtetë, derisa pashë atë buzëqeshje, më të sinqertën në botë … pikërisht aty u sigurova se çfarë ishte dashuria.

Antonella lindi në ditën e babait!

Antonella lindi duke gëzuar shëndet të plotë, peshonte 3,125 kg dhe e gjatë 49 cm. Fëmija lindi në spitalin Marcílio Dias në Rio de Janeiro më 11 gusht. Pikërisht këtë ditë në Brazil festohet Dita e Babait!

Prindërit kanë vendosur të hapin një llogari në Instagram për fëmijën, zgjedhje që ka ndarë opinionin publik në dy grupe me mendime të ndryshme: nëse ka nga ata që vlerësojnë gatishmërinë e çiftit për të postuar imazhet më të ëmbla të fëmijës, ka nga ata që në vend të kësaj besojnë se është absolutisht shumë herët për ta ekspozuar.

Lexo edhe: Kur fillon bebi te njohe zerin dhe fytyren e babait?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X