Bëhet virale fotoja e 7 mësueseve shtatzëna në një shkollë

0 0

 

Më shumë dëshmi vijnë këtë javë se shtatzënia mund të jetë ngjitëse midis mikeshave dhe bashkëpunëtoreve. Në një shkollë fillore në Kansas pothuajse gjysma e mësuesve janë shtatzanë ose kanë sapo kanë lindur foshnje.

Pasi shkolla kishte postuar një fotografi të 7 nënave në pritje në Facebook, fotografia shpejt u bë virale.

Menjëherë agjencitë e lajmeve kanë marrë historinë e “bumit” të foshnjave në shkollën “Oak Street Elementary”.

Fatmirësisht, datat e lindjeve janë të ndryshme, kështu që nuk do të jenë pushim të gjitha mësueset në të njëjtën kohë.

Drejtorja e shkollës në fjalë tha se ishte emocionuar shumë për këto lajme, por pasi mësoi për 3 të parat e me radhë deri tek mësuesja e shtatë ishte e befasur, gati e shokuar.

“Nuk isha në gjendje t’i përgëzoja për lajmin, aq shumë u befasova. Fjalët e para që më erdhën ishin: Mos po talleni me mua?”

Milleri ka punuar në Oak Street për dy dekada dhe thotë “Nuk kam pasur kurrë në jetën time kaq shumë gra shtatzëna në ndërtesë”.

Lexo edhe: Shtatzania mund te jete ngjitese mes shoqeve


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X