X

Kryesore

Bëhet virale fotoja e 7 mësueseve shtatzëna në një shkollë

 

Më shumë dëshmi vijnë këtë javë se shtatzënia mund të jetë ngjitëse midis mikeshave dhe bashkëpunëtoreve. Në një shkollë fillore në Kansas pothuajse gjysma e mësuesve janë shtatzanë ose kanë sapo kanë lindur foshnje.

Pasi shkolla kishte postuar një fotografi të 7 nënave në pritje në Facebook, fotografia shpejt u bë virale.

Menjëherë agjencitë e lajmeve kanë marrë historinë e “bumit” të foshnjave në shkollën “Oak Street Elementary”.

Fatmirësisht, datat e lindjeve janë të ndryshme, kështu që nuk do të jenë pushim të gjitha mësueset në të njëjtën kohë.

Drejtorja e shkollës në fjalë tha se ishte emocionuar shumë për këto lajme, por pasi mësoi për 3 të parat e me radhë deri tek mësuesja e shtatë ishte e befasur, gati e shokuar.

“Nuk isha në gjendje t’i përgëzoja për lajmin, aq shumë u befasova. Fjalët e para që më erdhën ishin: Mos po talleni me mua?”

Milleri ka punuar në Oak Street për dy dekada dhe thotë “Nuk kam pasur kurrë në jetën time kaq shumë gra shtatzëna në ndërtesë”.

Lexo edhe: Shtatzania mund te jete ngjitese mes shoqeve

Comments

comments

Me shume ne: Gjate shtatzanise, Nje guide e pergjithshme, slider
prinderit pendohen per emrin e femijes
Pse prindërit pendohen për emrin e fëmijës?

  Zgjedhja e emrit të fëmijës suaj është një vendim i rëndësishëm dhe shumë prindër përfundojnë të penduar për zgjedhjen...

Close