Bashkëshorti zgjedh mënyrën unike për të inkurajuar të shoqen në sallën e lindjes

Nje baba ka surprizuar te shoqen ne sallen e lindjes me disa pankarta shume emocionuese.
0 0

Rritja e fëmijëve është punë kaq e vështirë, por ky baba në internet po na frymëzon këtë javë. Kjo video emocionale tregon angazhimin e këtij babi për të mbështetur gruan e tij gjatë lindjes.

Në fillim të këtij muaji, Kendall Caver u bë baba për herë të parë dhe e fitoi atë titull duke mbështetur gruan e tij përmes saj një lindjeje të gjatë.

Caver mban disa letra ndërsa gruaja e tij, Jasmine, e shikon nga shtrati i spitalit. Ndërsa gruaja e tij përgatitet të sjellë në jetë fëmijën e tyre, Carver po kalon në historinë e jetës së tij me Jasminën dhe i thotë fjalë inkurajuese.

Në postimin origjinal në faqen e tij në Facebook, Caver titroi videon me deklaratën më të ëmbël. Ai shkroi: “Duke inkurajuar gruan time gjatë 2 ditëve të lindjes. Natën e kaluar gruaja ime luftarake lindi një vajzë të bukur!”

“Merr frymë, ashtu siç e kemi praktikuar”, thuhet në letrën e parë.

Letrat e tij tregojnë historinë e një çifti në një udhëtim 10-vjeçar, të cilët janë miqtë më të mirë që e duan njëri-tjetrin thellësisht dhe e mbështesin njëri-tjetrin përmes një humbjeje të mëparshme shtatzënie.

“Do të bëja gjithçka kam bërë përsëri e përsëri për të ndjerë lumturinë e papërshkrueshme që ndiej sot”, shkruante Carver në njërën prej letrave.

“Ti je shoqja ime më e mirë … shpirti im binjak … dhe vetëm pas disa shtytjeve … do të jesh nëna më e mahnitshme që vajza jonë mund të kërkonte ndonjëherë.”

Pas pak çifti përshëndeti vajzën e tyre, Sofje, në fillim të këtij muaji.

Dhe historia e bukur e dashurisë së kësaj familje vazhdon.

Lexo edhe: Sipas nje analize nga ekspertet, nenat ne sallen e lindjes pesojne dhune fizike apo psikologjike


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Shtatë gjërat që ndoshta nuk...

Janë disa gjëra të njohura që ndodhin gjatë lindjes, si kontraktimet, dhimbjet dhe shpesh një epidural. Megjithatë, ka edhe disa ngjarje të tjera që mund të ndodhin që mund t'ju...

Si të shmangni një lindje...

Rreth 1 në 8 gra lindin me ndihmën e secilit instrument. Ka hapa që mund të ndërmerrni për të shmangur nevojën për ndihmë gjatë lindjes së fëmijës suaj. Pse dëshironi...

A shkakton autizëm epidurali i...

A ka ndonjë lidhje midis autizmit tek fëmijët dhe epiduralit? Fakti që gruaja shtatzënë i nënshtrohet analgjezisë epidurale gjatë lindjes nuk e ekspozon në asnjë mënyrë fëmijën e palindur të...

5 shenja që tregojnë se...

Shpesh mund të ndodhë që gratë në tremujorin e tretë të mendojnë se ka ardhur momenti i lindjes, për shkak të sinjaleve të ndryshme që jep trupi. Më poshtë keni...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X