Bashkëshorti kthehet nga ushtria, surprizon të shoqen në spital/ VIDEO

0 0

Si bashkëshortja e një ushtari, Cydney Cooper është mësuar t’i bëjë gjërat vetëm. Por kur ajo solli në jetë vajzat e saj binjake para kohe, e ndjeu më shumë se kurrë mungesën e burrit të saj Skylar.

Duke u rikuperuar nga gripi dhe nga operacioni urgjent cezarian, si dhe duke u pëprjekur të luajë roli nsi nënë për dy fëmijët më të rritur e për dy vajzat e porsalindura në inkubator, Cydney ishte e rraskapitur, e frikësuar dhe thjesht donte që bashkëshorti të ishte me të. Por, ai gjendej larg në një mision ushtarak.

E vetme në dhomën  e kujdesit inkubator, Cydey po i shkruante të shoqit në telefon për të rejat e fundit lidhur me fëmijët, teksa ai ecte në dhomë drejt saj.

Momenti u regjistrua në video falë një anëtari të familjes dhe ribashkimi tani është bërë viral, pasi është parë miliona herë. Është një moment i pabesueshëm për çiftin që nuk e kishin parë njëri-tjetrin që kur Skylar kishte një leje tre ditore shtatë muaj më parë.

“Burri im ishte larguar, foshnjat e mia lindën herët, unë isha grip dhe u tmerrova,” thotë ajo.

Cydney kishte nevojë për një seksion C për urgjencë për shkak të pozicionimit të foshnjave dhe ekipi i saj mjekësor nuk mund të lejonte askënd që më parë kishte qenë rreth saj në sallën e operacionit sepse kushdo që ishte afër Cydney ishte ekspozuar ndaj gripit.

“Kështu që hyra vetëm. Infermierët dhe mjekët ishin të mrekullueshëm dhe më mbajtën për dore në të gjithë gjënë, por në të njëjtën kohë, u ndjeva shumë e vetmuar dhe e frikësuar. Skylar kishte qenë i pranishëm në dy lindjet e para dhe ai ishte supi ku unë mbështetesha dhe nuk e pata tani që kisha aq shumë nevojë për të”.

Megjithatë, ajo tregon se për fëmijët dhe bashkëshortin është detyruar të gjejë forcë për të vazhduar përpara.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Çfarë është acidi hialuronik? Cilët...

Nëse i kushtoni vëmendje përbërësve të përdorur në produktet tuaja të kujdesit të lëkurës, ka të ngjarë të keni hasur diçka të quajtur acid hialuronik për lëkurën. Megjithëse emri e...

Ulet numri i lindjeve dhe...

Për vitin 2020 në Shqipëri, bonusi i bebeve u shpërnda për 36,188 lindje apo rreth 4,5% më pak se një vit më parë. Sipas shifrave të Ministrisë të Shëndetësisë në...

Bukuria fillon me lëkurë të...

Slogani i Neutrogena është shumë i thjeshtë: Ne nuk jemi kundër plakjes, por jemi kundër rrudhave. Ne jemi për promovimin e bukurisë së plakjes me një lëkurë të shëndetshme, të...

Mësimi në distancë, këshilla nga...

Për mirë ose për keq, mësimi në distancë i ka lejuar fëmijët dhe adoleshentët të mbajnë ritmin me programin e shkollës, të flasin me mësuesit, të shohin shokët e klasës....

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X